تحقق آرزوی «زنگنه» در دیار مادری

unnamed
مشروح خبر

بیژن نامدار زنگنه، وزیر نفت که در واقع فرزند خلف ایل زنگنه در استان کرمانشاه و منطقه اسلام آباد غرب است، بالاخره به آرزوی دیرینه خود که همان ایجاد یک مجتمع پتروشیمی نوین در دیار مادری خود بود، رسید.
به گزارش باختر، وزیر نفت با اشاره به تحریم و فشارهای سخت اقتصادی کشور گفت: ما در این دوران سخت اقتصادی و تحری مهای ظالمانه طرح بزرگ پتروشیمی اسلا مآباد غرب را شروع کرد هایم که هدیه دولت به مردم مقاوم استان کرمانشاه است.
بیژن نامدار زنگنه در آیین آغاز عملیات اجرایی پتروشیمی اسلام آبادغرب، از این پروژه به عنوان طرحی دانش بنیان و ۱۰۰ درصد ایرانی نام برد و افزود: سهام این طرح بعد از سه سال که به سوددهی رسید، به مردم واگذار می شود.
زنگنه اجرای این طرح را از آرزوهای فنی خود یاد کرد که سا لها به دنبال اجرای آن بوده و خوشبختانه امروز به این آرزو رسیده است.
وی با اشاره به سرمایه گذاری نیم میلیارد دلاری برای اجرای این طرح گفت: اوایل سال آینده پیمانکار اصلی این طرح شروع به نصب تجهیزات می کند و در این میان تلاش ما استفاده از ظرفیت صنعتی و پیمانکاری استان کرمانشاه است.
نامدار زنگنه کرمانشاه را بعد از بوشهر و خوزستان سومین قطب پتروشیمی کشور دانست و افزود: اکنون در واحدهای پتروشیمی کرمانشاه ۳۰ هزار تن پلی اتیلن تولید می شود. وی از دولت به دلیل حمای تهای همه جانبه از این طرح قدردانی کرد و آن را از هدایای با ارزش دولت در سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی دانست. در گام نخست ۸۰ هکتار زمین برای انجام این پروژه در منطقه ویژه اقتصادی اسلا مآباد غرب خریداری شده است.
به گفته هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه، میزان سرمایه گذاری این طرح با ارز ۴۲۰۰ تومانی حدود هفت هزار میلیارد تومان و با نرخ ارز آزاد حدود ۲۲ تا ۲۵ هزار میلیارد تومان برآورد م یشود که زمینه ساز یک تحول اقتصادی در منطقه خواهد بود.
استاندار کرمانشاه با بیان اینکه این طرح م یتواند کل مشکل بیکاری اسلا مآبادغرب را ریش هکن کند، گفت: استان کرمانشاه به واسطه جنگ تحمیلی مقداری از توسعه اقتصادی عقب افتاده و از آن جایی که مهندس زنگنه نیز اهل همین دیار است، برای انجام چند پروژه بزرگ و ملی در کرمانشاه توافق کردیم.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − ده =

62 + = 68