تحقق «کرمانشاه 2020 » آزمونی برای مردم و مسئولان

Alaedin-Travel-Agency-Attraction-Tekyeh-Moaven-al-Molk-Kermanshah-3
مشروح خبر

Alaedin-Travel-Agency-Attraction-Tekyeh-Moaven-al-Molk-Kermanshah-3

کرمانشاه به عنوان یکی از مهره های اصلی پازل گردشگری کشور با وجود برخورداری از ظرفیت‌های بی‌نظیر گردشگری هنوز نتوانسته جایگاهی مناسب در بازار گردشگری کسب کند.
به گزارش باختر وبه نقل از ایرنا،سازمان میراث فرهنگی برای سال 2020 با همکاری سازمان جهانی گردشگری کنفرانس گردشگری روستایی در ایران برگزار می کند. این سال با عنوان سال گردشگری روستایی و توسعه پایدار نام گذاری شده است.
در گردشگری روستایی، مسافران و گردشگران به جای دغدغه حضور و اقامت در هتل های چند ستاره بر روی حضور در روستاها و اقامتگاه های بوم گردی تمرکز می کنند تا به دور از زندگی ماشینی بر صفای دل و روح بیفزایند.
ناگفته پیداست یکی از سرفصل‌های اساسی و راهبردی استان ها در حوزه تبلیغات و بازاریابی گردشگری، برگزاری رویدادهاست و استان کرمانشاه به منظور کسب جایگاه واقعی خود نیازمند پذیرش میزبانی رویدادهای اثرگذار ملی و بین‌المللی است.
نگاهی به وضعیت استان کرمانشاه در این زمینه نشان می دهد که کرمانشاه با وجود برخورداری از ظرفیت‌های بی‌نظیر گردشگری در حوزه‌های مختلف از جمله پیشینه تاریخی غنی با انواع بناها و بافت‌ها و محوطه‌ها از ادوار مختلف تاریخی، میراث ناملموس، طبیعت چهارفصل و چشم‌اندازها و جاذبه‌های طبیعی ارزشمند و منحصربه فرد نظیر غار قوری قلعه، کوهستان پرآو، سراب‌ها همچنین صنایع دستی فاخر و حائز اهمیت ملی و بین‌المللی، 280 تقاضای ایجاد واحد بوم گردی در سال جاری، سوغات متنوع و تنوع قومی و زبانی هنوز نتوانسته جایگاه شایسته را در بازار گردشگری کسب کند.
سنگ نوشته بیستون بزرگترین سنگ ‌نوشته جهان که هیبت و عظمتش خیره کننده است و از مواریث جهانی محسوب می شود و یونسکو با حساسیت های خاصی به آن می نگرد، علاوه بر آنکه حرف های تاریخی بسیاری برای گفتن دارد، عظمت و بزرگی اش را در تمام اعصار به رخ جهانیان می کشد.
استاندار کرمانشاه می گوید؛ رویداد کرمانشاه 2020 را با رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور مطرح کردم که مورد استقبال ایشان قرار گرفت، در این راستا تمام دستگاه های استان باید به اداره کل میراث فرهنگی کمک کنند تا پروپوزال این طرح را تهیه و در هیات دولت به تصویب برسانیم.
به گفته هوشنگ بازوند اگر بخواهیم کرمانشاه 2020 را معرفی کنیم، ضروری است که همه مدیران یک معاون و یا مشاور گردشگری داشته باشند.
چند صباحی است مدیری جوان، با انگیزه، پرانرژی و البته با تجربه موفق مدیریتی، سکان دار میراث کهن کرمانشاه شده است تا برای آماده سازی استقبال از گردشگران گسترده جهانی دست به کار شود و زمینه جذب مسافر را فراهم سازد.
امید قادری مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمانشاه معتقد است؛ توسعه گردشگری مساله ای کلیدی و محوری است که رونق گردشگری جزء اولویت های کاری سازمان میراث فرهنگی کشور، مدیریت ارشد استان و اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه است.
به گفته قادری، در سال 98 مدیریت ارشد استان کرمانشاه عزمش را بر این گذاشته تا همه برنامه ها را به سمت گردشگری سوق دهد. وی جهش قابل توجه گردشگری در سال آینده را مستلزم پای کار آمدن کلیه فعالان و دلسوزان گردشگری می داند.
هموارسازی مسیر کرمانشاه 2020 نیازمند حضوری متفاوت در نمایشگاه های گردشگری پایتخت، اختصاص سالن های ویژه از نمایشگاه ها با عنوان پیشنهادی «کرمانشاه مقصد امن گردشگری»، پخش تیزرهای گردشگری جذاب در فضای مجازی، برنامه های تولیدی ویژه گردشگری و پخش از شبکه های سراسری، پخش تیزرهای تلویزیونی رویداد کرمانشاه 2020 با استفاده از ظرفیت فرصت های شغلی حوزه گردشگری و در قالب سیاست های اقتصاد مقاومتی و نیز تبلیغات محیطی در اتوبان های تهران است که می تواند در معرفی جاذبه های گردشگری موثر واقع شود.
همچنین با وجود اینکه باید در برنامه های نوروز 98 اجرای جنگ های شادی، برگزاری برنامه نوروزگاه ها، برپایی بازارچه ها و نمایشگاه های نوروزی در اماکن گردشگری و تلاش برای فعال شدن بازار و مجتمع های تجاری جهت افزایش حضور مسافران و گردشگران صورت گیرد، اما هیچ یک به اندازه تبلیغات و اطلاع رسانی نمی تواند تحقق رویداد کرمانشاه 2020 را تضمین کند.
گردشگری از صنایع پاک با گردش اقتصادی قابل توجه است که می توان با برنامه ریزی و تلاش جدی مسئولان و پای کار آمدن تشکلهای گردشگری به آینده آن بیش از پیش امیدوار بود، تحقق رویداد کرمانشاه 2020 و اهداف اقتصادی و ایجاد اشتغال پایدار برای مقابله با غول بیکاری استان در حوزه گردشگری منوط به وحدت، همراهی و برنامه محوری در همه بخش های مرتبط با این حوزه است، تا با هم افزایی علاوه بر ارائه خدمات مناسب به گردشگران، تصویری شایسته از مردمان دوراندیش، با اصالت کرد زبان کرمانشاهی در اذهان عمومی ایران و جهان شکل گیرد.
مجید رحمتی

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − 1 =

+ 80 = 82