تدارک 502 تخت بیمارستانی برای بیماران کرونایی

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از تدارک 502 تخت ویژه بستری بیماران کرونایی در استان خبر داد و افزود: این تعداد در صورت نیاز قابل افزایش است. به گزارش باختر،دکتر بهمن روشنی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به آماده باش تمامی بیمارستان ها و مراکز درمانی در پی شیوع بیماری کرونا گفت: در حال حاضر دو بیمارستان گلستان و فارابی کرمانشاه برای بستری بیماران کرونا اختصاص داده شد.
وی افزود: همچنین مقرر شده تا هریک از بیمارستانهای استان، 10 درصد ظرفیت تخت های خود را به بستری این بیماران اختصاص دهند.
روشنی تصریح کرد: در مجموع در حال حاضر 502 تخت برای بستری برای این بیماران تدارک دیده شده که در صورت نیاز قابل افزایش است، همچنین دو بیمارستان دیگر در رزرو قرار دارد تا در صورت نیاز به سرعت تخلیه و جهت بستری بیماران کرونایی آماده شود.در حال حاضر بیشترین ظرفیت بستری بیماران کرونایی مربوط به بیمارستان فارابی با 105 تخت است و بعد از آن بیمارستان گلستان است که 50 تخت برای بستری این بیماران در آن تدارک دیده شده است.
تدارک 60 تخت ICU برای بستری بیماران کرونایی روشنی همچنین از تدارک 60 تخت ICU برای بستری بیماران کرونایی خبر داد وافزود: این تخت‌ها در بیمارستانهای مختلف پراکنده است که عمده آن مربوط به بیمارستان فارابی و گلستان است و تعداد این تخت ها نیز در صورت نیاز قابل افزایش است.
این مسئول گفت: تمام مراجعین بیمارستان‌ها در صورت داشتن علائم مشابه کرونا پذیرش، معاینه و درصورت نیاز بستری می شوندودر تمام بیمارستان‌ها پزشک حضور دارد و کار معاینه مراجعین دارای علائم انجام شده و در صورت نیاز کار بستری آنها انجام می‌شود.
به گفته روشنی حدود سه هزار پرستار و 350 پزشک، متخصص و فوق تخصص در مراکز درمانی بستری بیماران کرونایی فعالیت می کنند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 9 = 19