تلاش های پروفسور کرمانشاهی برای ساخت واکسن کرونا

اخيراً در رسانه هاي استان، اخباري مبني بر كشف داروي ضدكرونا توسط يك پزشك كرمانشاهي به نام «دكتر مصطفايي» منتشر شده كه براي بررسي ابعاد اين خبر و صحت و سقم آن اقدام به تهيه اين گزارش كرده ايم.
به گزارش روزنامه باختر، در رسانه هاي استان در خصوص اين مطلب چنين آمده است؛ دكتر علي مصطفايي به عنوان مدير يك شركت دانش بنيان موفق به كشف داروي ضدكرونا شده اما به دليل پرپيچ و خم بودن مراحل تاييديه گرفتن ثبت دارو در دانشگاه علوم پزشكي، هنوز نتوانسته است آن را رسما به ثبت برساند.
در همين راستا نمايندگان استان نيز وارد ماجرا شده و از شخص وزير بهداشت خواستند كه شخصاً پيگير اين ماجرا باشد.
شخص وزیر بهداشت به قضیه  ساخت داروی ضد کرونا در کرمانشاه ورود کند عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه از وزیر بهداشت خواست به قضیه ساخت داروی ضد کرونا در کرمانشاه ورود کند.
حجت الاسلام والمسلمین سید جواد حسینی کیا در گفتگو با خبرنگار سهیل سنقر اظهار داشت : جناب آقای دکتر علی مصطفایی، مدیر شرکت دانش‌بنیان حوزه بیوتکنولوژی پزشکی در کرمانشاه، حسب آنچه را که خود ایشان اعلام کرده اند، زحمات بسیار و موفقیت آمیزی در خصوص تولید داروی ضد کرونا داشته اند.
عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه ابراز داشت : متأسفانه در بروکراسی اداری مجموعه وزارت بهداشت و درمان در واقع این کار متوقف و سرانجامی هم بر این اساسی که پیش می‌رود نخواهد داشت.
وی در ادامه تاکید داشت : عمده دلیل این موضوع هم این است که خیلی از مجموعه های تولیدی دارو دست یک سری افراد خاص است و چون گردش مالی بالایی دارد به این راحتی نخواهند گذاشت کسی بیاید در این زمینه خدمتی داشته باشد.
نماینده مردم شهرستان سنقروکلیایی بیان داشت : از یکسو می طلبد که دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی نسبت به این قضیه ورود پیدا کرده و از سوی دیگر در واقع خود وزیر بهداشت و معاونین ورود جدی نسبت به این قضیه داشته باشند.
حجت الاسلام والمسلمین حسینی کیا خاطر نشان کرد: در چنین شرایط قرمز کرونایی که کل کشور را درگیر کرده است فارغ از بروکراسی های اداری ضرورت و نگاه ویژه ای را می‌طلبد به کسانی که گامی در جهت خدمت به بشریت برداشته اند توجه ویژه شود.
وی در پایان تصریح کرد: در چنین شرایطی باید جلوی معامله گری و ورود مافیاهای دارویی گرفته شود و از سوی دیگر تسهیلی به وجود آید که در بیمارستان ها و مراکز آموزشی در واقع یک بار دیگر آزمایشات دکتر مصطفایی امتحان و به محض اینکه تایید شد خارج از روابط بروکراسی ان شاءاله به مرحله تولید برسد.
اما نظر رسمي دانشگاه علوم پزشكي در خصوص دكتر مصطفايي و داروي ضدكروناي او دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه پیگیر تسهیل ثبت و صدور مجوز قانونی مصرف داروی دکتر مصطفایی است.
به گزارش باختر، دکتر قباد محمدی معاون غذا و  دارو دانشگاه علوم‌پزشکی و خدمات بهداشتی‌،‌درمانی کرمانشاه گفت: دکتر مصطفایی استاد بازنشسته ایمونولوژی دانشگاه علوم‌پزشکی و خدمات بهداشتی‌،‌ درمانی کرمانشاه دو دارو را در راستای درمان بیماری کرونا به سازمان غذا و دارو معرفی نموده است كه فرآیند تایید و صدور مجوز دارو یکی از پیچیده ترین فرایندها در سراسر جهان است و این دانشگاه در جلسات متعدد موضوع را بررسی نموده، اقدامات اولیه را انجام داده و برای طی مراحل و تسهیل در گذراندن فرآیندهای مختلف از ایشان حمایت می کند.
در حال حاضر این داروها برای بررسی غیرسمی بودن، اثربخشی و... در سازمان غذا و دارو در حال بررسی و طی مراحل علمی و روال اداری این سازمان است که سعی در کوتاه تر کردن آن داریم.
این فعالیت استاد دکتر مصطفایی افتخاری برای دانشگاه علوم‌پزشکی کرمانشاه است و در صورت صدور مجوز داروها ، این امر برای استان اهمیت زیادی خواهد داشت.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + 4 =