تلاش برای حفظ «پراو» از آتش

فرماندار هرسین باتاکید بر مقابله با آتش‌سوزی در مناطق حفاظت شده، گفت: با همکاری و هم‌افزایی بین دستگاهی تمام تلاش خود را به کار می‌گیریم تا ارتفاعات «پراو» از آتش‌سوزی حفظ شود.
به گزارش باختر وبه نقل ازایرنا «امیر شاه آبادی» در نشست مدیریت بحران و مقابله با آتش سوزی بخش بیستون با تشکر از زحمات شبانه روزی ادارات منابع طبیعی، محیط زیست، نیروهای نظامی و انتظامی، بسیج، سپاه، جهاد کشاورزی، دهیاران و روستاییان برای مقابله با آتش سوزی، اظهارداشت: حفاظت از منابع طبیعی و محیط زیست از ارکان توسعه پایدار است و در عصر حاضر به شدت به سلامت زمین نیازمندیم.
فرماندار هرسین با بیان اینکه در حراست و حفاظت از عرصه ۵۵ هزار هکتاری بیستون با کمبود نیروی انسانی مواجه هستیم، افزود: تعداد حافظان این عرصه ملی از ۲۸ نفر به هشت نفر کاهش پیدا کرده است که با توجه به وجود محوطه و سایت تاریخی در این منطقه، این کمبود نیروی انسانی بعنوان یک آسیب جدی تلقی می‌شود.
شاه آبادی با تاکید بر اینکه مردم در خط مقدم حفاظت و حراست از منابع طبیعی و محیط زیستند، گفت:  در این‌ راستا باید از ظرفیت سمن ها و روستاییان آموزش دیده استفاده کرد.با توجه به بافت مردمی بیستون و به منظور پیشگیری و مقابله با حریق در مناطق روستایی پایگاه‌های بسیج پتانسیل های مهمی به شمار می رود و باید از ظرفیت پاسگاه‌ها و نیروهای نظامی موجود در منطقه به منظور همکاری در اطفا حریق و پیشگیری از آتش سوزی استفاده کرد.
وی گفت: ادارات مربوطه با بهره گیری از تجربیات سال های گذشته به روستاها مراجعه کرده و روستاییان را کاملا توجیه کنند و با فرهنگ سازی به اهمیت نقش آنان در جلوگیری از آتش سوزی و اطفا حریق بپردازند.
شاه آبادی بیان کرد: مناطقی که سابقه آتش سوزی در آن وجود دارد و مستعد وقوع حریق هستند باید ضمن شناسایی و رصد، روستاییان آن منطقه را از آتش زدن پس چرها برحذر داشت.
در ادامه این نشست بخشدار بیستون از کمبود امکانات اطفا حریق، صعب العبور بودن و کوهستانی بودن این بخش بعنوان مشکلات مهم در راستای مقابله با آتش سوزی نام برد.افشین رحیمی گفت: به روستاییان و دهیاران مناطق صعب العبور علاوه بر آموزش های لازم دستگاه‌های دمنده تحویل داده شده است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 64 = 70