تنها دستگاه پرتو درمانی و سرگردانی بیماران سرطانی

حسین جامه شورانی
در استان کرمانشاه فقط یک دستگاهِ پرتو درمانی، در بیمارستان امام رضا (ع) وجود دارد، که آنهم به علت ارائه سرویس به بیماران چند استان و فشار بیش از حد،هر چند وقت یکبار خراب می شود و از کار می افتد.
نمی دانم وزیر بهداشت و استا‌ندار کرمانشاه از حال و احوال بیمارهای سرطانی کرمانشاه که متاسفانه روز به روز به تعداد آنها افزوده می شود؛ خبر دارند یا نه؟! آیا جناب وزیر از این موضوع و نیاز مبرم بیماران به این دستگاه اطلاع دارند؟
آیا ایشان می دانند در چنین شرایطی بیمارانی که طبق دستور پزشک باید سر موعد مقرر پرتو درمانی کنند به چه حال و روزی دچارمی شوند و چه سرگردانیو مصیبتِ بزرگی برای این بیماران و خانوادها یشان ایجاد می شود؟ آیا اطلاع دارند در این میان کسانی که تمکن مالی ندارند که به تهران و یا ... مراجعه نمایند،شب و روز را چگونه سپری می کنند و با کابوس پیشرفت بیماری و مرگ چگونه بسر می برند!؟
آقای وزیر!
آیا می دانید آن افرادی هم که با هزار مشقت و بدبختی و فروش منزل شخصی و طلای زن و بچه، به ناچار خودرا به تهران و ... می رسانند با چه مشکلات وگرفتارهایی ( با جسم و روانی مریض) باید دست پنجه نرم کنند. (و احیاناً سبب انتقال کرونا هم بشوند).
مگر برای خرید چند دستگاه از این وسیله حیاتی بیماران سرطانی چقدر پول نیاز است؟! درست است که مسئله ی تحریم وجود دارد، ولی بطور قطع، مسئولین مربوطه می توانند داروها و سایر وسایل واجب درمانی را از خارج با تمهیداتی(مثلاً از طریق عراق) خریداری و وارد کشور کنند؛ همانطور که طی این مدت بسیاری از وسایل ضروری از راه های خاص تهیه شده اند. پس می شود این وسیله ی خاص را هم خریداری کرد و صدها بیمار را از سر گردانی و در نوبت های طولانی به سر بردن، نجات داد.
به عنوان یک شهروند کرمانشاهی از وزیر بهداشت و استاندار کرمانشاه تقاضا دارم در این موردِ بسیار ضروری اقدام فوری انجام شود. اگر هم مشکلی از نظر مالی وجود دارد، با یک اعلام عمومی از مردم کمک بخواهند؛ هستند بسیاری از انسان های خیّر که وجه مورد نیاز را پرداخت می کنند تا این معضل غم انگیز و بزرگ را که بخشِ عظیمی از مردم را نگران کرده، حل گردد.
در پایان بنده نیز اعلام آمادگی می کنم که در حد بضاعت خودم حاضرم به مدت یک سال، نیمی از حقوق باز نشستگی ام را به تهیه دستگاه پرتو درمانی برای همنوعان خود اختصاص دهم.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 9 =