تهدید عربستان به اقدام نظامی علیه قطر در صورت خرید اس ۴۰۰

روزنامه «لوموند» فرانسه نوشت، عربستان تهدید کرده اگر قطر به سامانه‌ «اس ۴۰۰» دفاعی روسیه دست یابد از قدرت نظامی علیه این کشور استفاده می‌کند.
به گزارش باختر، به نقل از روزنامه «لوموند» فرانسه، سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان در پیامی از امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه خواسته تا قطر را برای انصراف از خرید سامانه دفاعی روسیه تحت فشار قرار دهد در غیر این صورت برای نابودی این سامانه اقدامات لازم از جمله اقدام نظامی اتخاذ خواهد کرد.
بن عبدالعزیز در پایان پیام خود از ماکرون خواسته در راستای حفظ ثبات منطقه برای عدم انجام معامله مذکور میان دوحه و مسکو اقدام کند.به نوشته این روزنامه، فهد بن محمد العطیه، سفیر قطر در روسیه در ماه ژانویه اعلام کرد، کشورش قصد دارد به موشک‌هایی دست یابد که در دنیا موفق‌تر عمل می‌کنند و مذاکرات در این باره با کاخ کرملین برای خرید سامانه به مراحل نهایی رسیده است.همچنین رائد بن خالد قرملی، سفیر عربستان در روسیه اعلام کرد، مذاکرات پیرامون خرید سامانه موشکی «اس ۴۰۰» روسیه توسط عربستان موفقیت‌آمیز است.
این تهدید جدید عربستان علیه قطر در راستای تحولات آتی برای هدف قرار دادن این کشور از زمان محاصره آن است و نشان می‌دهد هیچ قصدی برای کاهش شدت تنش به منظور ایجاد بستری برای دستیابی به راه حل بحران دوحه وجود ندارد.
سامانه «اس ۴۰۰» از پیشرفته‌ترین سامانه‌های دفاعی هوایی در جهان است و ساخت روسی آن به واسطه قدرتش در انهدام همه اهداف هوایی و مقابله با همه انواع جنگنده‌ها متمایز است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 66 = 72