توقف قطار ایران به عراق از کرمانشاه

timthumb
مشروح خبر

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی گفت: وزارت راه برای اتصال راه‌آهن ایران به عراق از کرمانشاه پولی ندارد و اولویت کنونی این وزارتخانه، خط راه آهن شلمچه- بصره است که در گذشته بودجه آن تهیه شده است.
به گزارش باختر، محمد رشیدی در گفت‌وگو با فارس ، اظهار داشت: موضوع اتصال خط راه آهن کرمانشاه به عراق مسئله بسیار مهمی برای استان است اما متأسفانه وزارت راه پولی برای این اقدام ندارد.
وی افزود: رایزنی‌های زیادی در این خصوص صورت گرفته اما نظر مجموعه وزارت راه و راه آهن کشور این است که بدلیل نامطلوب بودن امنیت برخی از شهرهای عراق در غرب کشور و نبود بودجه، اولویتی در این خصوص نیست.
نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: هرچند خط راه آهن کرمانشاه - عراق جزو برنامه‌های وزارت راه است، اما اولویت کنونی این وزارتخانه، خط راه آهن شلمچه- بصره است که در گذشته بودجه آن تهیه شده است.
رشیدی ادامه داد: یکی از بندهای قرارداد ایران با کشور چین، سرمایه‌گذاری در بخش راه است که اکنون قصد داریم از این طریق با جذب سرمایه‌گذار، خط راه آهن کرمانشاه خسروی و سپس عراق را تکمیل کنیم.
وی خاطرنشان کرد: در کمیسیون تلفیق توانستیم بودجه بسیار خوبی را برای کرمانشاه در بحث ساماندهی آبشوران و قره‌سو، فاضلاب کرمانشاه، محرومیت‌زدایی، سد گاوشان و آب روستایی أخذ کنیم که ان‌شاء‌الله بزودی در این خصوص به تشریح عملکرد خواهیم پرداخت.
نماینده مردم کرمانشاه در خانه ملت در پایان، گفت: یکی از اولویت‌های کنونی مجمع نمایندگان، آزادراه همدان کرمانشاه است که تکمیل آن باعث رونق و توسعه استان خواهد شد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 4 =

2 + 5 =