جانشین قرارگاه منطقه ای غرب نزاجا: تعاملات علمی خود با دانشگاه‌ها را تقویت می‌کنیم

مشروح خبر

جانشین قرارگاه منطقه ای غرب نیروی زمینی ارتش بر لزوم تقویت تعاملات علمی بین دانشگاه ها و ارتش تاکید کرد.
به گزارش باختر و به نقل از ایسنا، امیر جواد مولایی در مراسم افتتاح انستیتو زبان دانشکده سما کرمانشاه در قرارگاه ارتش، بااشاره به امنیت حاکم در کشور، افزود: اگر در کشوری امنیت باشد، بسیاری از مسائل آن کشور نیز حل می شود.
وی امنیت ایران را در میان کشورهای همسایه بی نظیر خواند و ادامه داد: امروز ایران از نظر سیاسی در مجامع بین المللی حرف اول را می زند و این بواسطه امنیتی است که در کشور برقرار است.
جانشین قرارگاه منطقه ای غرب نزاجا تاکید کرد: اگر امنیت نباشد از نظر سیاسی، اقتصادی، نظامی و علمی دچار مشکل می شویم.
وی با ابراز خرسندی از تعامل مثبت ارتش با مراکز علمی و دانشگاهی کشور، گفت: امنیت زمانی ارزش دارد که در کنار آن مسائل علمی و فرهنگی باشد، در این راستا ارتش تفاهم نامه هایی
را با دانشگاه ها به منظور استفاده از ظرفیت های علمی متقابل در چهارچوب اهداف جمهوری اسلامی ایران منعقد کرده است.
مولایی تصریح کرد: می خواهیم از ظرفیت دانشگاه ها
و نخبگان آن در زمینه ارتقاء علمی خانواده ها و کارکنان ارتش استفاده کنیم.
وی به ظرفیت های علمی ارتش نیز اشاره کرد و یادآورشد: ما نیز در ارتش افسرانی داریم که دارای سطح علمی بالایی هستند، تعدادی از آنها در مدارس تدریس می کنند و این توانایی را دارند که در دانشگاه نیز تدریس داشته باشند.
جانشین قرارگاه منطقه ای غرب نزاجا در پایان افتتاح انستیتو زبان دانشکده سما برای خانواده های نظامیان را از جمله تعاملات مثبت دانشگاه با ارتش عنوان کرد.
باید از عملکرد جزیره ای خارج شویم
در ادامه این مراسم محمدرضا حبیبی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمانشاه نیز بر استفاده از توانمندی دانشگاه برای حل مشکلات مسئله محور تاکید کرد و افزود: یکی از مسائلی که همواره در دانشگاه های نسل سوم مطرح می شود این است که مشکلات مسئله محور به چه نحوی حل شوند.
وی افزود: اینکه تمام دانشگاه ها، نهادها و ارگان های مختلف به دلیل حلقه های مفقوده ای که وجود دارد، آنچنان که باید عملکرد مناسبی ندارند و به نوعی عملکرد جزیره ای دارند از معضلات کنونی جامعه ما است.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمانشاه با تاکید بر اینکه دانشگاه ها مدعی پرچمداری علم هستند، تصریح کرد: ارتش در بسیاری از امور همچون فیزیک، الکترونیک، مکانیک و الکتروتکنیک می تواند با دانشگاه تبادل اطلاعاتی داشته باشد و از ظرفیت دانشگاه در این زمینه ها استفاده کند.
حبیبی به نقش ارتش در امدادرسانی به زلزله زدگان کرمانشاه هم اشاره کرد و افزود: امدادرسانی سریع و گسترده ارتش به زلزله زدگان کرمانشاهی شایسته تقدیر است، لذا دانشگاه آزاد اسلامی کرمانشاه نیز با تمام توان علمی خود در خدمت ارتش خواهد بود.
وی یادآورشد: 400 نفر عضو هیات علمی داریم که بویژه در بحث رشته های فنی می توانیم با ارتش در تعامل باشیم.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + چهار =

+ 34 = 42