جداسازی فاضلاب راهکار پایان آلودگی آب روستای شیخ‌صله

پس از چند روز آزمایش بر روی نمونه‌های آب روستای «شیخ‌صله» ثلاث‌باباجانی، آلودگی آب با فاضلاب به اثبات رسید و رییس شبکه بهداشت استان کرمانشاه اگرچه باقطعیت دلیل مسمومیت مردم را مصرف آب آلوده اعلام کرد اما مسوُولان آب و فاضلاب می‌گویند آب شبکه روستا سالم و بهداشتی است.
با اثبات ورود فاضلاب به داخل آب روستا؛ مسوولان شرکت آب و فاضلاب کشور روز جمعه از روستای شیخ صله بازدید کردند و دستور دادند که جداسازی فاضلاب به صورت اضطراری برای تامین آب شرب سالم و بهداشتی مردم روستا انجام شود.
به گزارش باختر و به نقل از ایرنا؛ آلودگی آب روستای شیخ صله ثلاث باباجانی که از روز دوشنبه هفته گذشته آغاز و امروز وارد ششمین روز خود شد و اهالی روستا اکنون منتظر برگزاری جلسه تعیین تکلیف آن با حضور معاون شرکت آب و فاضلاب کشور و استاندار و مسوولان استانی هستند تا درباره آن تصمیم‌گیری کنند.
دوشنبه ۱۷شهریور مسمومیت اهالی روستالی شیخ صله ابتدا با ۷۰ نفر آغاز و در نهایت بعد از سه روز به ۳۲۰ نفر افزایش یافت که اغلب آن ها کودک بودند و در بیمارستان فوق تخصصی دکترمحمدکرمانشاهی شهر کرمانشاه بستری
شدند. به گفته رییس بیمارستان فوق تخصصی دکتر محمد کرمانشاهی ۲۴ کودک مسموم شده روستای شیخ‌صله در این  بیمارستان که علایم اسهال و استفراغ داشتند، بستری شدند.
فرماندار ثلاث باباجانی اولین مسوولی بود که موضوع مسمومیت ۷۰ نفر از اهالی این روستا را رسانه‌ای کرد و پس از آن معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه نیز اعلام کرد که مسمومیت این افراد بدلیل مصرف آب آلوده بوده است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کرمانشاه نیز پس از این اظهارات اعلام کرد که آب شبکه روستا آلوده نبوده و سالم است و احتمالا مردم روستا از آب چاه‌های غیرمجاز که آلوده به فاضلاب بوده استفاده کرده و مسموم شده‌اند.
همچنین شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه روز پنجشنبه ۲۰ شهریور خبرنگاران را به آزمایشگاه کنترل کیفیت آب دعوت کرد و سرپرست دفتر پایش و نظارت بر کیفیت آب و فاضلاب شرکت آبفا استان کرمانشاه اعلام کرد که نتایج تمام آزمایش‌های انجام شده بر روی نمونه‌های آب روستای شیخ‌صله ثلاث‌باباجانی سلامت آب این روستا را تایید می‌کند و نشان می‌دهد هیچ‌گونه آلودگی در آب این روستا وجود ندارد.
در نهایت روز پنجشنبه ۲۰ شهریور هیاتی متشکل از معاون و مدیران کل دفاتر شرکت مهندسی آبفا کشور به منظور بازدید میدانی و بررسی وضعیت آب شرب روستای شیخ صله شهرستان ثلاث باباجانی استان کرمانشاه در این روستا حضور یافتند و از نزدیک به بررسی شرایط و وضعیت منبع تأمین آب، مخزن و شبکه توزیع آب روستا پرداختند.
سرپرستی این هیات را سید«حمیدرضا کشفی» معاون راهبری و نظارت بر بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب کشور بر عهده داشت که در این بازدید بر جداسازی فاضلاب به صورت اضطراری و در ۲ فازجداگانه، بهسازی با کیفیت چشمه و انجام مطالعات و اجرای حفاری چاه عمیق به منظور تأمین آب مطمئن روستا تأکید کرد.
این هیات قرار است در جلسه ای با حضور استاندار و مسوولان استانی در استانداری کرمانشاه وضعیت آب این روستا را به صورت تخصصی مورد بحث و بررسی قرار دهند و برای آن تصمیم گیری کنند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 81 = 84