جمعه , ۱۵ فروردین ۱۳۹۹
آخرین خبرها

جراحی زیبایی برزه دماغ!

image_print

57127ddc-d578-475b-ae60-90af5cde1493_20161212_135435
مهرداد سلطانپور (م . عطارباشی)

ابن روزها بقدری اعمال جراحی زیبایی فراگیر شده که اگه کسی هیچ عضوی از صورتش رو عمل نکرده باشه و بقول امروزی ها “نچرال فیس” باشه باید تعجب کرد!
البته این اعمال زیبایی فقط مختص آدمها نیست و این روزها شامل کوچه ها و خیابان های سطح شهر هم شده! تنها تفاوتش اینه که مدت زمان انجام اعمال جراحی زیبایی می تونه از یک روز تا یکسال و حتی بیشتر هم ادامه پیدا کنه! (پروژه قطار شهری و پل های زیرگذر و روگذر خروجی غربی شهر ، شواهدی بر این مدعا هستند)
یکی از این اعمال جراحی زیبایی خیابانی ، مرمت خیابان برزه دماغ هست! (حدفاصل میدان شهدای گمنام یا همان شهناز سابق تا میدان وزیری)
الان فکر کنم حدود یک هفته ای هست که دوطرف پیاده روی خیابان رو شخم زدن و تپه هایی از ماسه و موزاییک و آجر و …. نمای ناموزونی رو به این خیابان بخشیده!
با وجود مصالحی که بعضا تا وسط خیابان امتداد پیدا کرده ، خودروهایی که از این خیابان تردد می کنن یا مجبورن کاملا توقف کنن که خودروی روبرو رد بشه ، یا  تا قبل از اینکه طرف مقابل به گلوگاه برسه ، با سرعت از روی موانع رد بشه که در اینصورت مقداری گرد و خاک هم به هوا بلند میشه و مغازه های اطراف رو غبارآلود می کنه!
البته ناگفته نماند که دو سه جای این خیابان هم یه فرورفتگی و نشست آسفالت هم وجود داره که هربار که با خودرو از اونجا رد میشم ، احساس می کنم که هر آن ممکنه خیابان دهن باز کنه و من و ماشین رو یکجا ببلعه!!!
بنظرم بعضی وقتها اعمال جراحی زیبایی جواب نمیده و باید عمل “بای پس” انجام داد! که در مورد خیابان برزه دماغ بهتره که این خیابان هم مثل خیابان جلیلی یکطرفه بشه که شاهد ترافیک سنگین ناشی از عبور دوطرفه خودروها در این خیابان تنگ و ترش! و غبارپراکنی ناشی از عبور خودروها از روی خاک و شن و ماسه کنار خیابان نباشبم!
حالا اگه این پیشنهاد هم عملی نمی کنید ، لااقل مواظب باشید که اگه دارید دماغش رو درست می کنید ، چشمش رو کور نکنید!!!