جزییات پرداخت تسهیلات و کمک بلاعوض 12 میلیارد تومانی به «مستاجران»

photo_2020-07-12_11-58-42
مشروح خبر

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان کرمانشاه از پرداخت تسهیلات و کمک بلاعوض 12 میلیارد تومانی به مستاجران تحت پوشش این نهاد خبر داد.
به گزارش باختر، محسن رخصی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به افزایش قیمت ودیعه مسکن و اجاره بها، گفت: در همین راستا و با توجه به وضعیت اقتصادی حاکم بر جامعه، کمیته امداد اعتباراتی را برای کمک ودیعه مسکن و اجاره مسکن مددجویان تحت پوشش خود در نظر گرفته است.
وی افزود: در راستای دستگیری از مستاجران تحت پوشش، اعتبار ویژه ای را از محل کمک‌ها و اعتبارات بنیاد مستضعفان و نیز اعتبارات هم افزایی صندوق امداد ولایت جهت کمک ودیعه مسکن مددجویان مستاجر در نظر گرفته‌ایم.
وی افزود: اعتبارات اختصاصی به استان در این زمینه حدود 10 میلیارد تومان است که توزیع شهرستانی آن انجام شده است.
وی خاطرنشان کرد: سقف پرداخت این تسهیلات برای هر خانوار مستاجر تحت حمایت، در شهر کرمانشاه 30 میلیون تومان و در سایر شهرستانها 20 میلیون تومان است.
رخصی با تاکید بر اینکه تسهیلات ودیعه مسکن بدون کارمزد است، یادآور شد: بازپرداخت این تسهیلات پنج ساله خواهد بود.
وی افزود: علاوه بر این اعتبارات، مبلغ دو میلیارد تومان کمک بلاعوض هم از محل اعتبارات بنیاد مستضعفان و اعتبارات کمیته امداد برای کمک اجاره مسکن در نظر گرفته شده که توزیع شهرستانی این اعتبارات نیز صورت گرفته است.
مدیرکل کمیته امداد استان کرمانشاه تصریح کرد: این مبلغ نیز بصورت سرانه ماهیانه به خانوارهای نیازمند داده می‎شود و سقف آن ماهانه 300 هزار تومان است.
رخصی خاطرنشان کرد: تسهیلات کمک ودیعه مسکن و کمک بلاعوض اجاره بها تنها به مددجویان تحت پوشش کمیته امداد تعلق دارد و این افراد می توانند برای دریافت آن به دفاتر کمیته امداد در سطح استان مراجعه داشته باشند.
وی با اشاره به وجود 10 هزار مستاجر و خانوار فاقد مسکن تحت پوشش امداد در استان، گفت: تمامی این خانواده ها مددکار دارند و بر حسب اولویت ونیاز و اطلاعاتی که مددکاران ارائه می کنند، این تسهیلات و کمک‌ها در اختیار آنها قرار خواهد گرفت.
مدیرکل کمیته امداد استان کرمانشاه در پایان از تمامی صاحبخانه‌ها خواست در شرایط اقتصادی کنونی بیش از هر زمان دیگر هوای مستاجران و بویژه مستاجران تحت پوشش امداد را داشته باشند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 1 =

3 + 1 =