جشنواره مطبوعات غرب کشور در کرمانشاه برگزار می‌شود

photo_2020-12-13_12-57-18
مشروح خبر

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمانشاه گفت: مجوز برگزاری نخستین جشنواره مطبوعات استان‌های مرزی شمال غرب کشور به میزبانی کرمانشاه از سوی وزارت فرهنگ و ارشاداسلامی صادر شده و این رویداد مهم فرهنگی در استان برگزار می‌شود.
به گزارش باختر، «بهرام فاضلی» در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه اعتبارات موردنیاز این رویداد مهم فرهنگی از سوی وزارت فرهنگ و ارشاداسلامی تامین شده است، افزود: ما اسفندماه را برای برگزاری این رویداد در نظر گرفته ایم اما به دلیل شرایط کرونا شاید زمان آن تغییر کند.
وی اظهار داشت: این جشنواره با حضور استان‌های آذربایجان غربی و شرقی، کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان و خوزستان و همچنین ۲ کشور عراق و ترکیه برگزار می شود.
به گفته او، شیوع کرونا باعث تاخیر در برگزاری این جشنواره شده و گرنه موافقت برگزاری برگزاری جشنواره را از وزارتخانه گرفته ایم و اعتبار آن هم پیش بینی شده است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه هدف ما استفاده از ظرفیت گردشگری استان در حاشیه برگزاری این رویداد بین المللی است، گفت: در نظر داریم با تعیین تکلیف وضعیت کرونا، این جشنواره را به صورت حضوری و با حضور اهالی رسانه داخل و ۲ کشور خارجی برگزار کنیم و از این طریق به معرفی ظرفیت های گردشگری استان بپردازیم.
فاضلی افزود: هم افزایی فرهنگی بین استان های داخلی و همچنین ۲ کشور همسایه از دیگر اهداف ما در برگزاری جشنواره است که براین اساس باید جشنواره را به صورت حضوری برگزار کنیم.
وی اظهارداشت: برگزاری جشنواره به صورت آنلاین ما را از دستیابی به اهداف ذکر شده دور می‌کند و از این رویداد فرهنگی بین المللی نمی توانیم به اهداف موردنظر برسیم.
او گفت: ما آمادگی کافی برای برگزاری این جشنواره را داریم و هر زمان شرایط از نظر کرونا بهتر شد و ستاد مدیریت کرونا اجازه برگزاری آن به صورت حضوری را داد آماده برگزاری آن هستیم.
جشنواره استان‌های مرزی و ۲ کشور همسایه چند سال قبل به میزبانی استان ایلام به صورت محدودتر برگزار شد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 11 =

42 + = 43