1372391

فرماندار سنقرو کلیایی گفت: به‌دلیل واردات تخمه آفتابگردان آجیلی از کشورهای صنعتی به بازار ایران، قیمت خرید این محصول به شدت کاهش یافته است.
به گزارش باختر و به نقل از فارس، محمد‌ناصر معصومی‌زاده در جمع اصحاب رسانه در خصوص خسارت مالی وارد شده به کشاورزان سنقرو کلیایی به دلیل واردات تخمه آفتابگردان، اظهار داشت: به‌دلیل ممانعت از صادرات تخمه آفتابگردان آجیلی به کشورهای همجوار و واردات این محصول از کشورهای صنعتی به بازار ایران، قیمت خرید این محصول به شدت کاهش یافته به طوری‌که اغلب کشاورزان این شهرستان خسارت مالی بسیاری را متحمل شده‌اند.
فرماندار سنقرو کلیایی گفت: این درحالی است که تخمه آفتابگردان شهرستان سنقرو کلیایی
به‌عنوان برند کالای این منطقه در کل کشور محسوب می‌شود و در سال زراعی 97-98 مقدار 3 هزار و 100 هکتار از اراضی کشاورزی آبی و مرغوب این شهرستان برای کشت آفتابگردان اختصاص یافته است.
وی از انجام مکاتبات و پیگیری‌های لازم از طریق استان به منظور اتخاذ تمهیدات لازم و ابلاغ وحدت رویه خرید محصولات کشاورزی با قیمت معین از کشاورزان و فروش در بازارهای داخلی و خارجی در راستای رفع نارضایتی عمومی و کشاورزان خبر داد.
گفتنی است، قیمت تضمینی هر کیلوگرم آفتابگردان 3 هزار و 173 تومان است که پیش‌بینی می‌شود در سال‌جاری 250 تن دانه روغنی آفتابگردان از کشاورزان خریداری شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *