حسرت 20 ساله سوارکاران کرمانشاهی!

aHR0cHM6Ly9jZG4ueWpjLmlyL2ZpbGVzL2ZhL25ld3MvMTM5Ny81LzI4Lzg1MDQwNzdfNjMxLmpwZw==
مشروح خبر

رئیس هیات سوارکاری کرمانشاه گفت: 20 سال است سوارکاران کرمانشاهی در حسرت احداث پیست اسب دوانی مانده‌اند.
ستار الماسی، بااشاره به حسرت 20 ساله سوارکاران کرمانشاهی برای داشتن یک پیست اسب دوانی، اظهار کرد: تا قبل از حدود سال 80 یکی از بهترین پیست های اسب دوانی کشور را در کرمانشاه داشتیم و ورزشکارانمان در آن تمرین می کردند.
وی تصریح کرد: متاسفانه پس از اینکه این پیست تعطیل شد، آن را به مجموعه ورزشی 15 خرداد تبدیل کردند تا به این شکل تنها پیست اسب دوانی کرمانشاه برای همیشه از بین برود.
رئیس هیات سوارکاری کرمانشاه تاکید کرد: طی سالهای اخیر چون پیستی نداشتیم، ورزشکارانمان نتوانستند در رقابت های کورس کشوری حضور داشته باشند، در مقابل برای فعال نگه داشتن سوارکاری کرمانشاه جشنواره های مختلفی همچون استقامت و زیبایی را برگزار کردیم.
وی تاکیدکرد: در کنار برگزاری این جشنوراه ها پیگیری هایی را نیز از طریق اداره کل ورزش و جوانان استان داشتیم تا زمینی را برای احداث یک پیست سوارکاری اختصاص دهند که خوشبختانه در یکی دو سال اخیر این پیگیری‌ها نتیجه داد. زمینی که برای احداث پیست سوارکاری اختصاص یافته و جانمایی هم شده، در محل مجموعه دهکده المپیک است، اما در یکی دو سال اخیر موضوع عدم تامین اعتبار آن باعث شد تا وارد فاز اجرایی نشود.
وی خاطرنشان کرد: اخیرا اداره کل ورزش و جوانان استان برای احداث یک پیست سوارکاری و یک پیست اتومبیلرانی حدود دو میلیارد تومان اعتبار اختصاص داده و بزودی قرار است پیمانکار این دو پروژه تعیین شوند.
رئیس هیات سوارکاری کرمانشاه افزود: امیدواریم در روزهای ابتدایی امسال شاهد شروع عملیات اجرایی این پروژه باشیم تا آرزوی دیرینه سوارکاران کرمانشاهی رنگ واقعیت به خود بگیرد. باتوجه اینکه نژاد اسب کرد در کرمانشاه برای مسابقات کورس است، با احداث این پیست می توانیم در رقابت های کورس کشوری هم حضور پیدا کنیم.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 4 =

9 + 1 =