حضانت سراب روانسر با کیست؟

photo_2020-01-12_17-08-56

️سراب روانسر سال هاست با بی مهری مسئولین به فاجعه ای محیط زیستی تبدیل شده است. مکانی که می‌تواند به یکی از بزرگترین سایت های گردشگری استان تبدیل شود حالا دیگر نیازمند همت مسئولی جهادی است.
️مسئولین استانی از استاندار گرفته تا کارمند معمولی اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و ... همگی دم از کرمانشاه ۲۰۲۰ می‌زنند و می‌گویند پاشنه اقتصاد استان را روی گردشگری تنظیم کنند، لیکن کمترین اهمیتی به زیربناهای زمینه ساز گردشگری نمی‌دهند. نمونه این کم توجهی ها سراب روانسر است. سرابی که اکنون دیگر با فاجعه زیست محیطی بزرگی دست به گریبان است.
️زمانیکه متولیان استانی آینده نگریشان این است، از مسئولین شهرستانی دیگر چه انتظاری می‌توان
داشت؟
مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان، بصورت گردشگری هم به شهرستان روانسر سرکشی نمی‌کند و از یکی از بزرگترین جاذبه های استان یعنی سراب روانسر دیدن نمی‌کند.
مسئولین آب و فاضلاب در جلسات فعالان محیط زیستی شرکت نمی‌کنند و خود را مسئول نمی‌دانند...
️گله‌ها را از مسئولین استانی فاکتور بگیریم، باید بگوییم شهردار، فرماندار و شورای شهر روانسر از مسئولین استثنائی هستند که به برنامه‌های روتین اداری و دید و بازدید‌های معمول اکتفا می‌کند.
مسئولین شهرستان روانسر تا یک متر جلوتر از برنامه‌های معمول ادارات خود را نمی‌بینند، بنابراین نتیجه‌اش این است که هیچ‌ ارگانی حاضر نیست حضانت سراب را بر عهده بگیرد.
حالا سراب روانسر یتیم است.️ یتیمی که در فقر فرهنگی بسر می‌برد.
ورود فاضلاب شهری به پایین دست سراب، وجود لجن و آشغال های بشری در بیشتر قسمت‌های سراب از مشکلاتی است که سراب یتیم ما با آن مواجه است.
️ ورود به برنامه‌های توسعه مدار استانی، چشم انداز وسیعی را می‌طلبد که ورای برنامه های معمول اداری باشد. فرهنگ توسعه مداری در استان بایستی جهادی باشد و شاید تنها نهادی که می‌تواند جهادی اندیشه و عمل کند، سپاه قدس پاسداران انقلاب اسلامی است.
من نیز به عنوان فعال مدنی عاجزانه از نهادها و ارگان های جهادی یاری می‌خواهم که بر روی یکی از بزرگترین گزینه‌های گردشگری استان که در نقطه ای استراتژیک است سرمایه گذاری کنند.
از فرماندار، شهردار و سایر مسئولین قطع امید کرده ایم و امیدواریم مسئولی جهادی عملیات احیا، بازسازی و راه اندازی سایت گردشگری سراب روانسر را بر عهده بگیرد.
️این نکته را بعرض برسانم بالغ بر ده.ها نشست و جلسه با مسئولین و فعالان محیط زیستی تشکیل شده است که به صورت جلسه ای اداری ختم شده است.
صورت جلسه هایی که بیشترین کاربردشان بایگانی شدن است!
کیومرث مظفری

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 39 = 41