حضور30 درصد کرمانشاهیان در بورس

سرپرست بورس منطقه‌ای کرمانشاه با اشاره به ورود بیش از 475 هزار کرمانشاهی به بازار سرمایه از ابتدای امسال تاکنون، گفت: در این مدت حدود هزار میلیارد تومان نقدینگی مردم استان وارد بورس شده است.
دکتر محمد بهمن با حضور، با اشاره به وضعیت فعالیت بازار سرمایه در استان کرمانشاه افزود: از حدود 40 هزار میلیارد تومان نقدینگی که در پنج ماهه امسال وارد بورس شده سهم کرمانشاه نزدیک به هزار میلیارد تومان معادل 2.5 درصد کشور است.
وی ارزش معاملات صورت گرفته در بورس منطقه‌ای کرمانشاه در پنج ماهه امسال را حدود 12 هزار میلیارد تومان برآورد کرد و ادامه داد: این رقم بسیار قابل توجه است و اگر به خوبی از آن استفاده شود می‌تواند جایگزین مناسبی برای تامین نقدینگی مورد نیاز شرکت‌ها از طریق تسهیلات بانکی باشد.
سرپرست بورس منطقه‌ای کرمانشاه درباره وضعیت کدهای معاملاتی فعال استان نیز خاطرنشان کرد: هم اکنون حدود 578 هزار و 926 کد معاملاتی در استان داریم که نشان می‌دهد نزدیک به 30 درصد جمعیت کرمانشاه در بازار سرمایه فعالیت دارند.
بهمن تعداد کدهای معاملاتی که امسال ایجاد شده را نیز 475 هزار و 224 مورد اعلام کرد و گفت: سهام عدالت تاثیر بسزایی در افزایش تعداد کدهای معاملاتی داشته است.
وی تعداد کدهای معاملاتی که اکنون در کشور فعال است را 52 میلیون کد معادل نزدیک به 65 درصد جمعیت کشور برآور و اظهار کرد: درصد جمعیت فعال در بازار سرمایه استان کرمانشاه به نسبت کشور پایین‌تر است و البته برخی از استان‌های همجوار ما درصد پایین‌تری هم دارند.
بلندمدت در بورس ضرر نمی‌کنید
بهمن در ادامه اشاره‌ای هم به وضعیت بازار سرمایه و پیش‌بینی آینده آن داشت و گفت: روند صعودی شاخص بورس از اواخر بهمن سال گذشته آغاز شد و تا اوایل مرداد امسال ادامه داشت و باعث شد بورس بسیار مورد توجه مردم قرار بگیرد.
وی با بیان اینکه در کنار روند صعودی، بازار سرمایه به اصلاحات هم نیاز دارد، افزود: در بلندمدت سوددهی بورس نسبت به سایر بازارها بیشتر است و کسانیک ه با دید بلندمدت وارد بورس می‌شوند، ضرر نمی‌کنند.
سرپرست بورس منطقه‌ای کرمانشاه معتقد است، افرادی که با دید کوتاه مدت و با رویکرد نوسان گیری وارد بورس می‌شوند همان کسانی هستند که در ایام اصلاح وارد صف‌های خرید می‌شوند.
بهمن به افراد توصیه کرد، در کنار دید بلندمدت به بورس، حتما با آگاهی و دریافت آموزش‌های کافی وارد بازار شوند تا سرمایه خود را از دست ندهند.
وی در پاسخ به این پرسش که آیا بورس در روزهای اوج حباب داشت یا نه نیز گفت: برخی از سهم‌ها به دلیل افزایش نرخ ارز و یا تجدید ارزیابی سرمایه، افزایش قیمت داشتند و حتی احتمال فزایش بیشتر قیمت آنها نیز وجود دارد. اما برخی از سهم‌های دیگر دچار حباب افزایش قیمت شده بودند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 43 = 53