حفر چاه های جدید برای رفع قطعی آب کرمانشاه

11453566_873
مشروح خبر

سرپرست معاونت بهره‌برداری و توسعه شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه گفت: مشکل قطعی آب شرب شهر کرمانشاه با حفر چاه‌های جدید، وارد کردن چاه‌های قدیمی به مدار و استفاده از چاه‌های در اختیار دیگر سازمان‌ها در تابستان امسال رفع خواهد شد.
به گزارش باختر، یوسف اسماعیلی به ایرنا گفت: ‌شیوع کرونا در استان کرمانشاه ۲۱ درصد مصرف آب شرب را افزایش داد که باعث قطعی و یا افت فشار آب در برخی از مناطق شهر یک میلیون نفری کرمانشاه شد.
۹۰۰ لیتر بر ثانیه کمبود آب شرب داریم
وی افزود: نیاز کرمانشاه به آب شرب چهار هزار و ۸۰۰ لیتر بر ثانیه است که بعد از کرونا و افزایش مصرف آب برای مسایل بهداشتی ۹۰۰ لیتر بر ثانیه با کمبود آب شرب مواجه شدیم.
اسماعیلی گفت: در ستاد استانی مبارزه با کرونا مصوب شد ۱۰ حلقه چاه با کمترین فاصله و راحتترین ارتباط سریع با مدار در مناطق مختلف کرمانشاه حفر شود که تا این لحظه عملیات حفر سه چاه به اتمام رسیده است.
حدود ۶۴۰ لیتر بر ثانیه به تولید آب شرب کرمانشاه اضافه می‌شود
وی از آغاز عملیات حفر هفت حلقه چاه دیگر در روزهای آینده خبر داد و گفت : در کمتر از یک ماه آینده سه حلقه چاه حفر شده به مدار آب رسانی وارد و انتظار داریم حدود ۱۲۰ لیتر بر ثانیه به تولید آب شرب کرمانشاه اضافه کند.
معاون شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه، منبع اصلی تامین آب شرب کرمانشاه را سد گاوشان دانست و گفت: این سد تا سال ۱۴۰۰ در دسترس ما قرار نمی‌گیرد و به همین دلیل هفته گذشته تاسیسات موجود و چاه‌هایی که خارج از مدار بودند را وارد مدار کردیم و از این طریق هم توانستیم ۴۰۰ لیتر بر ثانیه به تولید آب شرب کرمانشاه اضافه کنیم.
اسماعیلی یکی دیگر از راه‌های تامین کمبود آب شرب کرمانشاه را استفاده از چاه‌های در اختیار سایر ارگانها عنوان کرد و گفت: با موافقت شهرداری کرمانشاه تعدادی از چاه‌های در اختیار آنها ۱۲ ساعت در روز در اختیار ما قرار می‌گیرد و از این طریق هم حدود ۱۲۰ لیتر به مدار آب شرب کرمانشاه اضافه می‌شود تا در تابستان امسال هرچند با افت فشار مواجه خواهیم بود ولی حداقل شاهد قطع کامل آب نباشیم.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + 15 =

+ 53 = 61