خاموشی در کمین کرمانشاه

در مصرف گاز صرفه‌جویی کنید تا از خاموشی های برق در امان بمانیم

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه، گفت: نیروگاه ها برای تولید برق نیازمند استفاده از سوخت گازی در نیروگاه‌ها هستند که باتوجه به کاهش دمای هوا و به تبع آن افزایش استفاده از گاز در سراسر کشور، مشترکین برق وگاز می توانند با مدیریت صحیح انرژی از قطعی برق و گاز خود جلوگیری نمایند.

به گزارش باختر و به نقل از روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه، مهندس امیدعلی مرآتی با اشاره به وضعیت کرونا در جامعه اظهار کرد: برودت هوا و سرمای زمستانی باعث افزایش مصرف گاز در کشور شده است که برای جلوگيري از ايجاد اختلال در تامين برق كشور و به تبع آن كاهش مصرف سوخت نيروگاه هاي كشور، نیاز به همکاری مردم همچون سال های گذشته داریم.

وی بیان کرد: اگر بتوانیم در مصرف گاز و برق، 10 درصد صرفه جویی کنیم، می توانیم بدون مشکل از شرایط فعلی عبور کنیم.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه تصریح کرد: درصورت مدیریت مصرف برق توسط مشترکین، طرح های تشویقی که در تابستان برای مشترکان کم مصرف اعمال شد نیز برای زمستان اجرایی می‌شود.

مهندس مرآتی از تعدیل روشنایی بزرگراه‌ها و معابر شهری و تشویق مشترکان برای کاهش مصرف در زمستان امسال که موج سرما را به همراه داشته است خبر داد و گفت: مردم فهیم استان کرمانشاه، اگرهمانند تابستان امسال که توانستیم با همکاری یکدیگر تابستانی بدون خاموشی برق را سپری کنیم، در این روزها نیز با جایگزینی وسایل و لامپ های کم مصرف به جای وسایل و لامپ های پرمصرف و همچنین استفاده بهینه از انرژی گاز می توانند نقش خود را در عبور از شرایط زودگذر فعلی ایفا کنند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه با اشاره به اینکه ادارات و سازمان‌های استان بایستی با کاهش دمای سیستم گرمایی محیط تا حد یک درجه کمک زیادی در کاهش مصرف انرژی داشته باشند، عنوان کرد: از مشترکان خانگی، ادارات و سازمان‌ها انتظار داریم که با تنظیم سیستم‌های گرمایشی خود بر روی 18 تا 21 درجه، همکاری لازم را بعمل آورند.

وی در پایان ضمن قدردانی از همکاری‌های خوب شهردای با این شرکت در راستای خدمات رسانی بهتر به مردم گفت: باتوجه به اعمال منع عبور و مرور از ساعت 21 به دلیل رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، از شهرداری‌ها نیز درخواست کردیم با خاموش کردن چراغ‌ها و آب نماهای داخل پارک‌ها و تفریح‌گاه‌های سطح شهر تاحد امکان از مصرف بی رویه انرژی در این زمان کوتاه جلوگیری شود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 62 = 68