خواهشا کرمانشاه را قرنطینه کنید

12211718_809
مشروح خبر

مدیر گروه سلامت محیط معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: اعمال مجدد محدودیت‌ها و تعطیلی چند هفته‌ای در استان می‌تواند در کنترل بیماری کووید ۱۹ موثر باشد.
به گزارش باختر، امیر کرمی در گفت‌وگو با فارس، اظهار داشت: با توجه به شرایط خاصی که در کشور و استان وجود دارد، تصمیم‌گیری‌هایی در ستاد استانی مقابله با کرونا انجام شد.
وی ادامه داد: بر این اساس در هفته گذشته ۶ شهرستان استان کرمانشاه به طور کامل به استثنای یک سری مراکز اولویت‌دار از نظر تامین مایحتاج روزانه زندگی، مابقی تعطیل شدند.
مدیر گروه سلامت محیط معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه افزود: اعمال محدودیت‌ها و تعطیلی در این شهرستان‌ها، موجب ایجاد حساسیت در مردم این مناطق شد و تجمعات به دلیل تعطیلی مراکز تجمع‌پذیر و همچنین عبور و مرور در سطح این شهرها کاهش پیدا کرد که این مسئله در جهت کنترل و قطع زنجیره بیماری کرونا بسیار کمک کننده بود.
وی ادامه داد: اما بررسی‌های میدانی نشان داد که در این مدت تردد و عبور مرور به شهرهای مجاور این مناطق منتقل شد، به عنوان مثال بانک‌ها در اورامانات تعطیل شدند اما در روانسر که محدودیتی برای فعالیت بانک‌ها اعمال نشده بود، در هفته گذشته بانک‌ها بی‌نهایت شلوغ شدند.
کرمی تصریح کرد: به نظر می‌رسد این برنامه زمانی می‌تواند موثرتر واقع شود که ما بتوانیم در سطح استان یک قرنطینه و تعطیلی دو، سه یا چهار هفته‌ای را اجرا کنیم و در این صورت می‌توان امیدوار بود که نتایج آن نمود بهتری در راستای مقابله با کرونا داشته باشد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 1 =

+ 13 = 15