دادستان کرمانشاه تاکید کرد: اگر کمک های مردمی را جمع آوری کرده اید پاسخگو باشید

2429295

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمانشاه گفت: افرادی که در ایام زلزله کمک‌های مردمی جمع آوری کرده اند اگر اطلاعات لازم را در اختیار مردم قرار ندهند باید پاسخگوی دستگاه های مربوطه از جمله دستگاه قضایی باشند.
به گزارش باختر ، محمدحسین صادقی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمانشاه در گفت‌وگو با میزان ، در خصوص کمک‌های مردمی که توسط هنرمندان، ورزشکاران و افراد شناخته شده دیگر
در راستای کمک به مردم زلزله زده استان کرمانشاه جمع آوری شده است، گفت: قضیه این است که حساب این وجوهی که توسط مردم به این افراد پرداخت شده و این که در چه حسابی نگهداری می‌شود و نیز در خصوص نحوه هزینه کرد آن‌ها اطلاعات دقیقی نیست و در جایی ثبت و ضبط نشده است.
وی گفت: افکار عمومی انتظارشان این است که افرادی که وجوه مردمی را دریافت کرده اند به خود مردم توضیحات قانع کننده‌ای دهند که این وجوه را چه کرده اند؟
این مقام قضایی تصریح کرد: این افراد در خصوص محلی که وجوه را هزینه کرده اند و اینکه آیا آن محل واقعاً اولویت داشته و مورد نیاز مردم بوده است باید توضیح دهند.
صادقی ادامه داد: این افراد بیایند و توضیح منطقی دهند که با این کمک‌ها چه کرده اند؟ آیا در آن مسیری که مردم احتیاج داشته و اعتماد کرده اند صرف شده است یا خیر ؟!
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمانشاه به افرادی که در این زمینه پاسخگو نباشند هشدار داد و گفت: این افراد اگر در این زمینه اطلاعات لازم را در اختیار مردم قرار ندهند، دستگاه‌هایی که متولی بوده و تکالیفی دارند که از جمله آن‌ها دادستان‌های مناطق مربوطه هستند موظفند که به موضوع ورود کنند و در این زمینه از آن‌ها توضیح بخواهند که نتیجه این وجوهی که از مردم دریافت کرده اند چه شده و در چه محل‌های هزینه شده است.
وی گفت: در این خصوص اطلاعات اولیه‌ای در اختیار نیست. این‌ها خودشان را ظاهرا پاسخگو نمی‌دانند و فعلا چیز روشنی در اختیار نیست، ولی اگر لازم باشد قطعاً دستگاه قضایی و دادستان‌های مربوطه بر حسب وظیفه‌ای که در قانون دارند خصوصاً در زمینه حفظ حقوق عامه حتما ورود پیدا خواهند کرد.
صادقی در مورد توزیع امکانات که بعضاً در فضای مجازی گفته می‌شود که چادر ندارند، کانکس ندارند امکانات ندارند توضیح داد: به تدریج و هر چقدر که از زمان زلزله فاصله می‌گیریم این ادعا‌ها و این
حرف‌ها کمتر مطرح می‌شود، ولی خب در زمینه نحوه توزیع آن‌ها حرف و حدیث‌هایی وجود دارد و گله گذاری‌هایی است که بعضاً این گله گذاری‌ها بجا و منطقی است. البته خیلی از موارد و اطلاعاتی که در فضای مجازی قرار می‌دهند اطلاعات صحیحی نیست و از واقعیت‌ها حکایت نمی‌کند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + = 15