داستان ادامه دار «انتخاب شهردار»

مشروح خبر

خبر کوتاه بود اما آنچه در این نزدیک ۵ ماه بر مردم کلانشهر کرمانشاه گذشت سخت و جانکاه بود. دهم تیرماه ۱۳۹۷ بود که «آرش رضایی» پس از ماهها کشمکش و نزاع بر سر ماندن یا رفتن یا و یا استیضاح سرانجام عطای ماندن در شهرداری را به لقایش بخشید و استعفا داد.
آن تاریخ بود که جنگ و نزاع بر سر کرسی مهم شهرداریبین دو گروه در شورای شهر به راه افتاد.شورای شهری که عملا به دسته ۵و ۶ نفره تقسیم شده بود.
در کمال ناباوری»۳ ماه» گذشت اما خبری از انتخاب شهردار نشد و شورای شهر که مهمترین وظیفه آن «تعیین شهردار بر اساس نگاه کارشناسی»است نتوانست بر سر انتخاب یک شهردار به اجماع برسند. پس از این مدت،فرماندار وعده به هیئت حل اختلاف کشاندن مسئله و برخورد شدید با متخلفان را داد.قرار بود هیئت که متشکل از استاندار،رئیس دادگستری استان ،چند نماینده مجلس و چندنفر دیگر بود نتیجه را ۱۰ روزه اعلام کند اما پس از گذشت ۴۰ روز و در خبری کوتاه اعلام شد که «شهردار انتخاب شد» بدون آنکه متخلفی به سزای اعمالش برسد!
براستی چرا در تهران فقط بخاطر اینکه شهر ۵ روز بدون شهردار بود کلی جار و جنجال به پا شد و در مدت کوتاهی شهردار انتخاب میشود اما در کرمانشاه چند ماه باید شهر بدون شهردار باشد؟!!
صرف نظر از کیفیت عملکرد سرپرست فعلی شهرداری،قطعا اختیارات شهردار و سرپرست قابل مقایسه نیستچه کسی پاسخگوی ضرر و زیان بوجود امده ناشی از نبود شهردار می باشد؟!!
دلیل تعلل بیش از حد هیئت حل اختلاف در اعلام نظر چیست؟!!
اما سوال بزرگ همچنان حل نشده باقی مانده است:آیا غیر از این است که ریل حرکتی شهردار را شورای شهر قرار می دهد؟! براستی آیا در شورایی که بخاطر خودخواهی اعضا نتوانستن پس از قریب ۲۰ جلسه شهردار
را انتخاب کنن میتوانند شهردار را درست هدایت کنند؟! آیا کار شهردار جدید نیز همانند شهردار سابق به استعفا کشیده نمی شود؟! اگر قرار باشد که اعضای شورا رفتار سابق
خود را ادامه دهند که امیدی به بهبود اوضاع نیستاما سخنی با همشهریان عزیز: به نظر نگارنده، بلاهایی که امروز بر سر مردم ما می آید درس های «دموکراسی»است. تا زمانی که مردم صرفا بر اساس رابطه های قوم و خویشی در زمان انتخابات شرکت می کنند و به کاندیداها رای میدهند عاقبتی بهتر از این در انتظار مردم نمی باشد و همه ما به نوعی در این اتفاق نامبارک سهیم هستیم .باشد که ما مردم این شهر «مظلوم و بی دفاع» زین پس آگاهانه انتخاب کنیم و منافع عمومی را به منافع شخصی ترجیح بدهیمبه امید آن روز و رشد و شکوفایی هرچه بیشتر شهر بزرگ و دوست داشتنی کرمانشاه...
يكي. از مخاطبين روزنامه با ختر

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × پنج =

+ 54 = 55