داستان یک تیم؛ در رؤیای بازگشت!

5-2951 copy

وضعیت ناامید کننده تیم فوتبال راهیان، یکی از مباحثی است که مدت هاست توجه جامعه ورزش را جلب کرده؛ بحثی که گاه حتی در تحولات سیاسی مدیران ارشد هم قرار می گیرد و گاه به فراموشی سپرده می شود.
به گزارش باختر، با توجه به این موضوع، ورزش 19 در گزارشی مفصل به سقوط و بازگشت احتمالی تیم راهیان به رقابت های لیگ دسته اول پرداخته است :
وقتی یک کرمانشاهی، قدم به داخل استادیوم انقلاب می گذارد، یادِ صحنه گل بابک رضی می افتد، وقتی او با یک شوت زیبا، توپ را وارد دروازه ترکتورسازی تبریز کرد، فرمان کریمی که آن رزوها مدیریت تیم شیرین فراز را بر عهده داشت، دستان اش را باز کرده بود و بدون شک، یکی از به یاد ماندنی ترین قاب های خلق شده از ورزش این شهر را ثبت کرد. ” مهدی گردانی” رئیس وقت تربیت بدنی کنار او نشسته بود و دو صندلی آن طرف تر، مدیر عامل تراکتور به جلو خیره! البته او بی تردید تا حالا بارها تصویر منتشر شده از واکنش کریمی را دیده و به آن فکر کرده است.
همه چیز برای تیم کرمانشاهی، فوق العاده پیش رفت؛ حتی اگر همه به خودشان می آمدند و می دیدند که رقیب مقابل، تراکتورسازی تبریز است، باز هم موجی از رویاپردازی را در ذهن کرمانشاهی ها ایجاد می کرد.
بعد از صعود به لیگ برتر، مدیر عامل وقت شیرین فراز، دست روی یک مربی گمنام گذاشت؛ ” چرنشیوف” روسی به کرمانشاه آمد و پس از عکس یادگاری با لوگوی باشگاه، ساعاتی بعد به روسیه برگشت؛ اتفاقی مشکوک که هیچ گاه عدم انتخاب او به عنوان سرمربی تیم بازگو نشد تا از آن به عنوان یکی از ناگفته های تاریخ ورزش کرمانشاه نام برده شود.
شیرین فرازی ها در طول فصل مربیان زیادی را روی نیمکت خود دیدند، از ” مارکو اوکتاویو” برزیلی تا””یسیچ” و “شهرام مهرپیما”، اما هیچ گاه بخت با تیم کرمانشاهی همراه نبود، شاید بتوان گفت از وقتی تلویزیون های رنگی ساده جای خودشان را به تلویزیون های دیجیتالی دادند، شیرین فراز ضعیف ترین تیمی است که در رقابت های لیگ برتر حاضر شده بود؛ سرنوشت آن ها هم قابل پیش بینی شد، یک سقوط با چاشنی افتضاح؛ کرمانشاهی ها هیچ گاه این صحنه را فراموش نخواهند کرد.
سقوط مشکوک راهیان!
شرین فراز بعد از سقوط به لیگ دسته اول، هیچگاه روزهای خوشی را تجربه نکرد؛ حتی بعد از تغییر مدیریت باشگاه، نام تیم نیز به ” راهیان” تغییر پیدا کرد؛ اما باز بی فایده بود و این تیم در نهایت، برای ماندن در لیگ دسته اول تلاش می کرد.
راهیان، در نهایت به لیگ دسته دوم سقوط کرد؛ البته مدیر عامل این تیم، قانون عجیب فدراسیون را در این سقوط، سهیم می دانست؛ سلمان کریمی در آن زمان، به رسانه ها گفته بود ” هیچ گاه دستورالعمل کتبی در خصوص سقوط چهارتیم لیگ یکی به صورت همزمان از سوی سازمان لیگ مطرح نشده و راهیان قربانی این قانون نانوشته شده است”.
بر همین اساس، آن ها تصمیم گرفتند از سازمان لیگ به مراجع قضایی شکایت کنند و در مقابل در رقابت های لیگ دسته دوم نیز حضور پیدا نکنند.
شایعه واگذاری امتیاز باشگاه راهیان!
سقوط تیم فوتبال راهیان به رقابت‌های لیگ با انتقادات تند و تیزی از سوی مسؤولان این تیم روبه‌رو شد.
آن‌ها معتقد بودند هیچگونه دستورالعمل کتبی در خصوص سقوط چهار تیم لیگ یکی به‌صورت هم‌زمان از سوی سازمان لیگ مطرح نشده و تیم راهیان قربانی این قانون نانوشته شده است.
بر همین اساس مدیران باشگاه راهیان تصمیم گرفتند از سازمان لیگ به مراجع قضایی شکایت کنند و در مقابل در رقابت‌های لیگ دسته دوم نیز حضور پیدا نکنند.
هیچ‌گاه حکم اولیه مراجع قضایی در خصوص شکایت باشگاه راهیان به‌صورت رسمی منتشر نشد، اما براساس اعلام مدیرعامل این باشگاه و مسؤولان هیأت فوتبال، این حکم به سود باشگاه کرمانشاهی صادر ولی با اعتراض فدراسیون روبه‌رو شده و بنا بر این اعتراض پرونده به دادگاه تجدید نظر ارجاع داده شده است.
ارجاع پرونده باشگاه راهیان به دادگاه تجدید نظر موضوع را پیچیده‌تر کرد و با وجود آن‌که مسؤولان این باشگاه معتقد بودند در این دادگاه نیز پیروز خواهند شد، اما نتیجه
و رأی آن اعلام نشد تا موضوع بازگشت راهیان به لیگ یک در هاله‌ای از ابهام قرار بگیرد.
همان زمان، قبل از اینکه موضوع شکایت باشگاه راهیان از سازمان لیگ رسانه‌ای شود خبر رسید که این باشگاه به اسماعیل سرهنگ‌زاده مدیرعامل باشگاه استقلال صنعتی واگذار شده، هر چند شواهد و قرائن حاکی از این بود که باشگاه راهیان به‌ صورت قطعی به وی واگذار شده است؛ حتی در روز قرعه‌کشی لیگ دو نیز یک چهره ناآشنا به‌ عنوان نماینده باشگاه راهیان در محل قرعه‌کشی شرکت کرد که باعث ایجاد شائبه در خصوص آینده این باشگاه شد.
پس از کش و قوس‌های فراوان باشگاه راهیان واگذار نشد و این شایعه در سطح شهر پیچیده شد که داستان واگذاری باشگاه راهیان به سرهنگ‌زاده خیالی بوده و سلمان کریمی با مطرح کردن این موضوع سعی کرده است تا نگاه مسئولان کرمانشاه را به باشگاه راهیان معطوف کند.
بلیط بازگشت راهیان در جیب استاندار کرمانشاه !
اما قضیه راهیان وارد فاز جدیدی شده، چندی پیش سلمان کریمی در گفتگو با برخی دوستان خصوصی اش، از صدور حکم بازگشت این تیم به رقابت های لیگ دسته اول
خبر داده بود حتی او در نظر داشت با برگزاری یک مراسم، خبر بازگشت راهیان را رسما اعلام کند، اما ترجیح داد این موضوع همچنان مسکوت بماند.
چندی پیش، جلسه ای بین مدیر عامل باشگاه راهیان و صابر رحیمی در اداره ورزش و جوانان برگزار می شود؛ هر چند خبر این دیدار رسانه ای نشده، اما بر اساس شنیده ها، در این جلسه،مقرر شد، موضوع بازگشت تیم راهیان به عرصه فوتبال و رقابت های لیگ دسته اول، با هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه در میان گذاشته شود؛ جلسه ای که البته فعلا، انجام نشده؛ از قرار معلوم برخی ناهماهنگی ها، باعث عدم دیدار کریمی با استاندار شده است.سرنوشت تیم راهیان، به دیدار استاندار
با سلمان کریمی، وابسته است؛ هواداران و جامعه فوتبال برای بازگشت راهیان که یکی از تیم های محبوب تاریخ ورزش کرمانشاه است، لحظه شماری می کنند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 8 = 13