سه شنبه , ۱۹ فروردین ۱۳۹۹
آخرین خبرها

داشتن شهری باکیفیت در گرو برقراری عدالت اجتماعی در استفاده از خدمات شهری

image_pdfimage_print

1397101212292465416282624

شهردار کرمانشاه گفت: امروزه کرمانشاه فقط یک کلانشهر نیست، بلکه برای شهروندان هویتی ارزشمند با تاریخچه‌ای گران‌بها به حساب می‌آید.
به گزارش باختر و به نقل از ایمنا، سعید طلوعی، شهردار کرمانشاه در نشستی معاون خدمات شهری، مدیران مناطق هشتگانه و سازمان‌های خدماتی شهرداری، اظهار کرد: عدالت اجتماعی در استفاده از امکانات خدمات شهری سبب به وجود آمدن شهری خوب، با کیفیت و مناسب زندگی می‌شود.
وی با اشاره به ارائه خدمات شهری مناسب به شهروندان، در مسیر فرهنگ‌سازی جهت مشارکت بیشتر جامعه شهروندی، ادامه داد: امروزه کرمانشاه فقط یک کلانشهر نیست، بلکه برای شهروندان هویتی ارزشمند با تاریخچه‌ای گران‌بها به حساب می‌آید.
شهردار کرمانشاه با اشاره به بحث مدیریت پسماند خانگی تصریح کرد: در این زمینه باید تلاش بیشتری شکل بگیرد تا با مشارکت شهروندان کرمانشاهی، اطلاع‌رسانی و آموزش مناسب جهت استاندارد سازی پسماند گام مناسبی برداشته شود.
طلوعی خطاب به مجموعه خدمات شهری شهرداری، تاکید کرد: باید در زمینه مدیریت پسماند خانگی شهروندان به سمت استفاده کمتر از وسایل تجزیه‌ناپذیر تشویق شوند.
وی خاطرنشان کرد: با کاهش حجم زباله‌ها و به دنبال آن کاهش هزینه جمع‌آوری، می‌توان از محل این اعتبار در بخش عمران و توسعه زیرساخت‌های شهری سرمایه‌گذاری کنیم.
شهردار کرمانشاه با اشاره به بحث زیباسازی شهر، گفت: آثار حجمی و سردیس‌هایی که در شهر نصب می‌شوند، همچنین نقاشی دیوارهای سطح شهر بخش مهمی از هویت بصری شهر را تشکیل می‌دهند که هم از بعد زیباشناختی و هم از منظر هویت و فرهنگ شهروندی باید مورد توجه قرار گیرند.
طلوعی با اشاره به تأثیر اجرای آثار هنری در فرهنگ عمومی شهروندان، اضافه کرد: بسیاری از ناملایمتی‌های زندگی در کلانشهرها، با استفاده از خلق آثار هنری و تجسمی که در شهر به اجرا در می‌آید، کاهش می‌یابد که حوزه خدمات شهری با ارائه جلوه‌ای دیگر از شهر باید به زیبایی کالبدی و هویت‌بخشی جامعه شهروندی شرایط مناسبی را ایجاد کند.
شهردار کرمانشاه ادامه داد: سرزندگی محیط شهری، کیفیتی است که نشان از پویایی و جنب‌وجوش هر روزه شهروندان دارد.
وی اظهار کرد: یکی از موارد بسیار مهم در بحث مبلمان شهری، طراحی مناسب نماها و نمادهای عمومی است که باید از مهمترین وظایف کمیسیون زیباسازی خدمات شهری باشد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*