دبیرهیات بوکس استان: با تبلیغ بوکس بانوان در کرمانشاه برخورد می‌کنیم «نه» به بوکس بانوان

1397112411230226916639354
مشروح خبر

1397112411230226916639354

نایب رئیس هیات کشتی کرمانشاه کمبود مربی رشته کشتی کلاسیک بانوان را یکی از مهمترین موانع توسعه این رشته در استان اعلام کرد.
فهیمه امیریان ، بابیان اینکه کشتی کلاسیک بانوان
در استان تاکنون تنها در سه شهرستان کرمانشاه، صحنه و کنگاور راه‌اندازی شده، اظهار کرد: متاسفانه مشکل کمبود مربی در کشتی بانوان کرمانشاه باعث شده تا علیرغم وجود زیرساخت‌های مناسبی
که داریم، نتوانیم این رشته را در همه شهرستان‌ها راه اندازی کنیم.
نایب رئیس هیات کشتی کرمانشاه اضافه کرد:
در حال حاضر 10 مربی دارای کارت کشتی بانوان در استان داریم که از این تعداد هم تنها شش مربی فعال هستند و فقط می ‌توانند کرمانشاه، صحنه و کنگاور را پوشش دهند.
وی بابیان اینکه در یک سال گذشته فدراسیون هیچ کلاس مربیگری رشته کشتی کلاسیک و آلیش را برای بانوان برگزار نکرده، تصریح کرد: همچنین به واسطه سخت‌گیری فدراسیون کلاس‌های مربیگری کشتی بانوان تنها در تهران برگزار می‌شود و شهرستان‌ها نمی‌توانند برگزارکننده این کلاس‌ها باشند که این شرایط باعث می‌شود برخی از بانوان ما نتوانند برای شرکت در این کلاس‌ها و گرفتن کارت مربیگری چند روزی را در تهران سپری کنند.
امیریان در ادامه به برگزاری رقابت‌های کشتی کلاسیک بانوان قهرمانی استان طی روزهای گذشته(23 بهمن) اشاره کرد و گفت: این رقابت‌ها با حضور بیش از 30 کشتی گیر در قالب سه تیم از کرمانشاه و صحنه برگزار شد.
وی تصریح کرد: باتوجه به اینکه این سومین دوره برگزاری رقابت‌های کشتی کلاسیک بانوان در
استان بود، سطح کیفی رقابت‌ها به نسبت گذشته بسیار بالا رفته است.
نایب رئیس هیات کشتی استان موفقیت بانوان
آلیش کار ایرانی در رقابت‌های جهانی را که اخیراً
برگزار شد، باعث گرایش بیشتر بانوان کرمانشاهی به سمت کشتی دانست و گفت: این موفقیت انگیزه زیادی را نیز بین بانوان کشتی گیر کرمانشاهی به وجود
آورده تا قوی تر و بهتر عمل کنند.
وی با بیان اینکه تعداد علاقه مندان به کشتی آلیش به نسبت کشتی کلاسیک در کرمانشاه افزایش پیدا کرده، یادآورشد: باتوجه به اینکه بانوان ایرانی هنوز نمی‌توانند در رقابت‌های کشتی کلاسیک حضور پیدا کنند، برای همین انگیزه کشتی گیرانی که در این رشته کار می‌کنند، کم شده و حتی ریزش قهرمانان را در این رشته در استان داشته‌ایم.
امیریان اضافه کرد: تلاش کرده‌ایم تا بتوانیم برای قهرمانانی که از این رشته کناره گیری کرده‌اند، با استعدادیابی‌ جایگزین داشته‌ باشیم و تاحدودی هم موفق بوده‌ایم، اما در مجموع مسئولین فدراسیون باید برای این مسئله چاره اندیشی کنند.
درحال حاضر 80 بانوی کرمانشاهي در رشته کشتی کلاسیک فعال هستند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 5 =

5 + 1 =