درخواست نامگذاری یکی از معابر شهر پاوه به نام شادروان «مهدی رئوفی»

photo_2021-02-14_15-48-36
مشروح خبر

با توجه به اینکه اخیراً چهار روستای مجاور شهر پاوه به این شهر الحاق شده اند، قطعاً در آینده نزدیک معابر زیادی به این شهر اضافه خواهند شد که نیاز به سامان دهی فیزیکی و نامگذاری دارند.
مهندس مختار ابراهیمی فعال عرصه فرهنگی و اجتماعی شهر پاوه در مقاله ای که در کانال انعکاس چاپ شده است به شورای اسلامی و شهردار آینده پاوه پیشنهاد داده است که در نامگذاری این معابر چهره های ماندگار عرصه خدمات شهری فراموش نشود و در صورت امکان یکی از معابر اصلی جدید به نام شادروان مهدی رئوفی نامگذاری شود.
شادروان مهدی رئوفی در سال ۱۲۹۶ در کرمانشاه و در خانواده ای متدین دیده به جهان گشود. پس از پایان تحصیلات دبیرستان در ۱۳۱۵ وارد دانشکده افسری شد و با رتبه ممتاز از آن فارغ التحصیل گردید اما در سال ۱۳۱۹خدمت نظام را ترک کرد و با سمت معاونت پالایشگاه کرمانشاه وارد خدمت در شرکت نفت شد و در ۱۳۲۱ نیز از این سمت استعفا داد و با تلاش و امکانات شخصی به تاسیس نخستین باشگاه ورزشی در این شهر اقدام کرد.
وی در فروردین ۱۳۳۷ پس از تغییر در تقسیمات کشوری به عنوان فرماندار ویژه پاوه و اورامانات منصوب شد. ایشان در دوران خدمتش در پاوه خدمات شایانی را در زمینه عمران منطقه و برخوردار نمودن مردم از خدماتی اساسی به مانند آب آشامیدنی و برق و توسعه راه ها زمینه پیشرفت و ارتقای زندگی در شهرهای پاوه و نوسود و نودشه را متناسب با خواست و فرهنگ مردم فراهم ساخت.
آثار خدمات ارزنده شادروان مهدی رئوفی در شهرهای دیگری همچون کرمانشاه، ایلام، مهران، سنندج، مریوان، سقز و... پس از ۶ دهه هنوز مشهود و ملموس است.
مهندس مختار ابراهیمی در این مقاله اینچنین ادامه می دهد: تجلیل از چهره‌های ماندگار در هر شهری نشانه‌ی نشر فرهنگ و عقلانیت و احترام به خدمت در آن شهر است. در شهر پاوه بعضی از چهرها‌ی ماندگار همواره منشا توسعه و تحول در این شهر بوده اند و همیشه در اذهان مردم این شهر باقی مانده و از آنها به نیکی یاد می شود.
شورای اسلامی شهر به عنوان یک نهاد سیاستگذار و ناظر در مدیریت شهری، باید همواره حامی پیشنهادهای مردمی در حمایت از چهره های ماندگار و مشاهیر شهر باشد.
خدمت به مردم و فراهم کردن شرایط رضایتمندی آنان باید همواره از مهم‌ترین اولویت‌های کاری شورای شهر باشد و مدیریت شهری باید تکریم ارباب رجوع، پیگیری مطالبات مردم و تعامل ویژه با مدیران استانی را برای حل مشکلات مردم در اولویت کاری خود قرار دهند.
بهتر است که یکی از اهداف و برنامه‌های مدیریت شهری پاوه در سال آتی بالا بردن شاخص‌های توسعه شهرستان درعرصه خدمتگزاری باشد و مسئولینی که تا کنون در این زمینه فعالیت چشمگیری داشته اند مورد تکریم و تشویق قرار گیرند.
برگزاری همایش چهره‌های ماندگار پاوه در سال آینده با محوریت شورای اسلامی شهر و شهرداری قطعا می تواند هم ایجاد انگیزه ای برای مدیران و مسئولین حال و آینده این شهر باشد و هم یادبود و گرامیداشتی به پاس خدمات ماندگار مدیران و خدمتگزاران سابق شهر پاوه باشد. مدیرانی همچون شادروان مهدی رئوفی که در طول 63 سال گذشته مردم شهر پاوه همواره به گونه ای از ایشان به نیکی یاد نموده اند که چندین دهه بعد از حضور ایشان در پاوه هنوز هم نامش ورد زبان های مردم این دیار است.
لذا درجهت تجلیل از این مرد بزرگ و دیگر چهره های ماندگار و ایجاد انگیزه خدمتگزاری در مدیران زمان حال و آینده شهر پاوه پیشنهاد می شود که شورای اسلامی و شهردار آینده ضمن برگزاری مراسم با شکوهی در سال 1400 از چندین چهره ماندگار سنوات قبل تجلیل نمایند و چندین معبر اصلی شهر پاوه در محدوده های الحاقی را به نام شادروان مهدی رئوفی و دیگر چهره های ماندگار پاوه نامگذاری نمائید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + 5 =

2 + 1 =