درد سرهای ضمانت برای فرهنگیان بازنشسته

images (1)
مشروح خبر

سید وحید حسینی
یکی از بزرگترین معضلاتی که فرهنگیان بازنشسته در کنار کوهی از مشکلات با آن مواجه هستند ضمانت های بانکی است ضمانت هایی که تا کنون آسیب های فراوانی را بر ساختار زندگی بازنشستگان وارد آورده وحتی به از هم پاشیدگی خانواده های آنان نیز منجر شده است و در این میان به نظر می رسد بازنشستگان آنچنان که انتظار میرود مورد حمایت نیستند .
شنیده شده که در حدود چندین نفر از فرهنگیان بازنشسته استان کرمانشاه به خاطر ضمانت های بانکی
و عدم پرداخت اقساط وام از جانب وام گیرندگان از خدا بی خبر دچار محکومیت قضایی و‌ توقیف اموال انسداد حساب های بانکی و حتی حبس شده اند
امیدواریم حکایت حبس برای بازنشستگانی که ضمانت پرداخت وام نموده اند از صحت و درستی برخوردار نباشد چه اگر حبس فرهنگی بازنشسته و آنهم به خاطر ضمانت وام صحت داشته باشد بسیار دردناک و تاسف آور است .
می بایست هرچه سریعتر تشکل ها و گروه های مختلف مردمی بازنشستگان فرهنگی به دنبال یک راه حل اساسی برای فرهنگیان بازنشسته گرفتار در دام ضمانت های بانکی باشند و با اتخاذ یک راه حل تاثیر گذار چنانچه معلم بازنشسته ای به خاطر دیون بانکی و یا ضمانت وام وتسهیلات در حبس می باشد به آغوش خانواده اش باز گردد.
سزاوار نیست که معلمی پس از سی وچند سال زحمات مشقت بار معلمی و صرفاً به خاطر ضمانت وام در کنج زندان روزگار بگذراند.
از مسئولان محترم قضایی و مدیران بانک ها نیز انتظار
می رود نسبت به موضوع ضمانت های بانکی بازنشستگانی که دچار دردسر شده و با احکام قضایی از جمله حبس شده اند ورود کرده و از آنجا که رأفت و عطوفت جزو لاینفک سیاست دستگاه محترم قضاست نسبت به اتخاذ یک راه حل دیگر برای استیفای مطالبات بانکی و تسهیلات اقدام کنند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 3 =

+ 38 = 41