در باختر بخوانید؛ شیرینی «کوته» از ثبت ملی تا صادرات

photo_2021-03-08_20-35-24
مشروح خبر

کوته ‌لفظی‌‌‌‌کردی‌، اورامی ‌به ‌معنی‌کوبیده ‌شدن ‌و له‌شدن‌ می‌باشد.
این ‌اسم ‌مخصوص‌ شیرینی ‌محلی ‌و مغذی ‌و سنتی‌خوشمزه‌ای ‌‌است،که ‌سالهای ‌سال است‌‌ مردم ‌منطقه ‌از آن ‌استفاده ‌می کنند. لازم ‌به ‌ذکر است ‌مواد تشکیل‌دهنده‌ این ‌شیرینی ‌میوه‌هایی‌‌هستند که‌ در منطقه ‌پاوه‌ و اورامانات ‌به ‌وفور یافت می شوند مانند توت،گردو، ون، این‌میوه‌ها خواص‌ مقوی ‌و تغذیه‌ای ‌‌فراوانی ‌برای ‌‌بدن‌دارند.
و از هر نظر، خوراکی ‌‌‌را تشکیل‌می‌دهند که ‌یک ‌انسان ‌می تواند با خوردن ‌آن ‌بدن‌‌خود را بی‌نیاز از مواد خوراکی ‌‌دیگر نماید.
این ‌مواد جدا کوبیده‌‌ و له ‌می‌شوند و در یک‌ ظرف‌ مخلوط ‌‌شیره‌توت ‌و روغن‌ میوه‌ها این ‌شیرینی ‌‌‌را منسجم‌ می کند. می توان ‌در شکل ‌و قالبهای‌ مختلف ‌آنرا تولید نمود. در قدیم که مردم این منطقه بیشتر هه ورانشین ییلاق و قشلاق می کردند، زنان خانواده با زحمت فراوان این خوراکی را تهیه نموده و همراه خوراکی های دیگر در بوقچه وسفره مردان خود قرار می دادند. بعضی اوقات تا چند هفته خوراک افراد خانواده در سفر و حضور همین شیرینی کوته بوده است.
چون هم ماندگاری فراوانی دارد، هم میوه و هم غذا است. از نظر طب سنتی وگیاهی درخت ون،که طلای سفید هورامان هم شیره، میوه ،برگ و حتی چوب آن بهترین استفاده ها را برای انسان دارد.
برای دستگاه گوارش و التیام زخم ها وخواص فراوان دیگری می باشد.
که دراین مطلب کوتاه نمی توان به خصوصیات آن پرداخت. خصوصا این که در شیرینی کوته اغلب از هسته ون استفاده می شود. هر چندکه می توان ازکل میوه آن استفاده کرد و مغزگردو که بهترین و مقوی ترین و مغذی ترین برای بدن است. روغن گردو هیچ گونه ضرری برای بدن ندارد. وتوت بهترین جایگزین قند برای بیماران دیابت و غیره می باشد.
این میوه های تشکیل دهنده شیرینی کوته برای بیماران و کسانی که بدن ضعیف دارند بهترین خوراکی و داروست.
به همین دلیل می توان گفت این شیرینی خوراکی منحصر به فرد از نظر بهداشت و تغذیه می باشد وسلامت بدن را تضمین می کند.
چون امسال بعد از بازدید نماینده یونسکو از پاوه و اورامانات جهت ثبت جهانی شدن این منطقه و مورد توجه قرارگرفتن نمادهای سنتی و آیینی و فرهنگی اورامانات توسط یونسکو و سازمان فرهنگی و گردشگری کشور یکی از خوراکی هایی که مورد پسند و توجه قرارگرفت همین شیرینی محلی کوته بودکه امسال‌هم‌درتاریخ‌13اسفند99ثبت‌ملی‌شد.پس لازم است که بتوانیم آن را به سراسر کشور و جهان معرفی و تولید و صادر نماییم. و به عنوان سوغات پاوه و منطقه اورامانات جایگاه خود را پیدا نماید. هر چند واقعا تولید این شیرینی با دست و وسایل خانگی سخت است و باید چند نفر مشغول به کار باشند تا بتوان مقدار فراوان از آن تولیدکرد.
ما با یاری خداوندمتعال و کمک مسوولین قصد تولید انبوه و راه اندازی کارگاه تولید این شیرینی محلی را داریم. که باعث اشتغال و در صورت امکان صادر نمودن آن به خارج از استان کرمانشاه و با توجه به بودن مرزشوشمی در اورامانات به کشور عراق صادرنماییم.
از مسوولین محترم تقاضامندیم‌ در این راه‌ ما را حمایت ‌نموده‌ و در راه‌رسیدن ‌به ‌این ‌هدف‌ یاری نمایند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × چهار =

+ 84 = 89