در شورای پایش آرد و نان کرمانشاه مطرح شد؛ تدوین سند اصلاح کیفیت آرد و نان از مزرعه تا سفره خانواده

مشروح خبر

تهیه و تدوین سند اصلاح کیفیت آرد و نان از مزرعه تا سفره خانواده در نشست شورای پایش آرد و نان کرمانشاه مورد تاکید قرار گرفت.
به گزارش باختر و به نقل از مهر، در نشست شورای پایش آرد و نان که در محل استانداری کرمانشاه برگزار شد، مسائل و مشکلات مربوط به آرد و نان مورد بررسی قرار گرفت.
هدایت حاتمی در این نشست با بیان اینکه تولید آرد و نان مناسب و استاندارد یکی از اولویت های جدی دولت است، اظهار داشت: در این راستا بیشترین یارانه ها و نظارت ها به این حوزه اختصاص یافته است.
وی افزود: نان کرمانشاه از سالیان گذشته دارای کیفیت چندان مطلوبی نبوده و دلیل این وضعیت به کیفیت نازل گندم، تجهیزات غیراستاندارد و نیروی انسانی غیرماهر بازمی گردد.
معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کرمانشاه بیان کرد:برای تولید یک نان مناسب، در گام اول نیازمند یک بذر خوب هستیم.
وی گفت: سردسیر بودن استان بهانه مناسبی برای توجیه گلوتن و پروتئین پایین در گندم تولیدی کرمانشاه نیست. به عنوان مثال روسیه یک کشور سردسیر است ولی آن ها بذرهایی باکیفیت و متناسب با اقلیم آب و هوایی خود تولید کرده اند.
حاتمی بیان کرد: از مراکز تحقیقات کشاورزی استان انتظار می رود به سمت تولید بذرهای باکیفیت و سازگار با اقلیم استان و دارای گلوتن و پروتئین مناسب گام بردارند.
وی با بیان اینکه از سالیان گذشته کیفیت نامناسب گندم و آرد تولیدی حاصل از آن موجب شده نانوایی ها به سمت افزودن موادی مانند نمک و جوش شیرین متمایل می شوند، اظهار داشت: این رویه ها مشکلاتی را برای سلامت شهروندان ایجاد می کند.
معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کرمانشاه با ذاشاره به شکلات متعددی در مسیر تولید نان
از مزرعه تا سفره خانواده ها وجود دارد، افزود: با
یک مدیریت عقلانی، شجاعانه، مناسب و نظارت مستمر می توان گام های خوبی برای اصلاح آن ها برداشت.
وی عنوان کرد: نهادهای نظارتی مانند تعزیرات و بازرسی اصناف با جدیت تمام بر نانوایی ها نظارت کنند و هیچ متخلفی را بی مجازات رها نکنند و در صورت لزوم با نصب پلاکارد بر درب واحد، آن ها را به مردم معرفی کنند.
حاتمی با بیان اینکه گندم تولیدی مناطق گرمسیری استان از کیفیت مناسب تری برخوردار است و
می توان آن را به مصرف داخل استان اختصاص داد، تصریح کرد: همچنین یکی از راه های ارتقای کیفیت نان، اضافه کردن مکمل های غذایی است که از طریق نانوایی های آزاد پز و تحت نظر بهداشت و اداره استاندارد قابل انجام است.
وی با بیان اینکه نوسازی تجهیزات نانوایی ها به افزایش کیفیت نان کمک می کند، بیان داشت: در این زمینه وام ارزان قیمت در اختیار نانوایی ها گذاشته می شود.
معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کرمانشاه تصریح کرد:سند اصلاح کیفیت آرد و نان از مزرعه تا سفره خانواده تدوین شود و سپس در دستور کار قرار گیرد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 4 =

2 + 6 =