در پی افزایش افسارگسیخته قیمت‌ کالاها؛ خودنمایی گرانی در بازار کرمانشاه

افزایش افسارگسیخته قیمت‌ کالاهای مختلف در استان کرمانشاه و در شرایط سخت اقتصادی نشان‌دهنده غفلت دستگاه‌های نظارتی بر وضعیت موجود است.
به گزارش باختر و به نقل از تسنیم، هر چند گرانی و تورم برای مردم استان کرمانشاه واژه‌هایی آشنا هستند اما گاهی بیشتر از گذشته خودنمایی می‌کند و در این ایام که بیشتر مردم با مشکلات اقتصادی بسیاری دست و پنجه نرم می‌کنند به معضلی جدی تبدیل شده است.
با شیوع ویروس کرونا و تعطیلی بسیاری از کسب و کارها به تبع شرایط اقتصادی مردم تحت تأثیر قرار گرفت و با وجود اینکه به طور مداوم به مصرف مواد مغذی و تقویت جسمانی توصیه می‌شود اما افزایش قیمت مواد خوراکی و غذایی تهیه این کالاها را به چالش جدی برای خانواده‌های کرمانشاهی تبدیل کرده است.
طبیعی است که در چنین شرایطی برخی سودجویان به دنبال کسب سود بیشتر یا جبران کمبود مشتری با افزایش قیمت‌ها هستند اما از مسئولان انتظار می‌رود نظارت و بازرسی را دو چندان کنند که در غیر این صورت خطر مشکلات روحی ناشی از دغدغه‌های اقتصادی کمتر از کرونا نخواهد بود.
خانم سهیلی از بانوان کرمانشاهی که همسرش به دلیل شیوع کرونا بیکار شده است می‌گوید: به همسر من بیمه بیکاری تعلق نمی‌گیرد و برای تأمین معاش زندگی با مشکل روبه رو شده‌ایم و این در حالی است که قیمت بسیاری از کالاها نسبت به گذشته چند برابر شده است.
وی عنوان کرد: برخی کالاها همچون حبوبات بسیار کم در بازار وجود دارد و در صورت وجود هم با قیمت بسیار بالاتر از گذشته عرضه می‌شود.
جوادیان هم که شغل خود را در شرایط کرونا از دست داده و برای کسب درآمد مجبور شده به کارگری ساختمان روی بیاورد می‌گوید: من دو فرزند کوچک دارم که در این شرایط شیوع ویروس کرونا باید بتوانم حداقل میوه را برای آن‌ها تهیه کنم اما قیمت میوه بسیار افزایش یافته است.
وی گفت: مسئولان مدام از تشدید بازرسی و نظارت و تزریق کالا به میزان کافی در بازار صحبت می‌کنند در حالی که شرایط و وضعیت خلاف آن را نشان می‌دهد.
عباسی از دیگر شهروندان کرمانشاهی نیز با بیان اینکه اجاره‌بهای منزل و افزایش هزینه‌های زندگی به دغدغه‌ای جدی برای بیشتر مردم تبدیل شده است عنوان کرد: کمک یک میلیون تومانی دولت هیچ دردی را دوا نمی‌کند.
وی با اشاره به اینکه در برخی از فروشگاه‌ها اقلام تنظیم بازاری توزیع می‌شود گفت: هر چند جمعیت و صف طولانی خود سبب شیوع ویروس کرونا می‌شود اما مردم برای خرید بخشی از مواد مورد نیاز خود مجبور به ماندن در صف هستند.
این شرایط در حالی است که بر اساس اعلام ستاد تنظیم بازار استان کرمانشاه هم اکنون1244 تن برنج، 1244 تن شکر، 622 تن مرغ منجمد و 15 هزار تن گوشت قرمز منجمد در انبارها و سردخانه‌های استان کرمانشاه ذخیره شده است.
دارابی مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه درباره قیمت‌ها کالاهای توزیع شده گفت: هر کیلوگرم برنج هندی 8000 تومان، هر کیلوگرم شکر 5000 تومان، هر کیلوگرم مرغ 12 هزار تومان و گوشت قرمز هر کیلوگرم 42 هزار تومان در بازار عرضه و در اختیار شهروندان قرار می‌‌گیرد.
وی از توزیع 1000 تن سهمیه شکر تنظیم بازار در ماه مبارک رمضان خبرداد و افزود: به منظور جلوگیری از شیوع کرونا این سهمیه باید به صورت بهداشتی و بسته‌بندی شده در اختیار مردم قرار گیرد.
مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه گفت: بنابراین واحدهای تولیدی که ظرفیت بسته‌بندی دارند باید در کوتاه‌ترین زمان ممکن ضمن بسته‌بندی شکر اختصاص یافته آن را در شبکه‌های توزیع تعریف شده از رسوب کارگروه تنظیم بازار استان توزیع کنند.
دارابی با بیان اینکه گروه‌های نظارتی با اولویت کالاهای اساسی عمده فروشی‌ها را با دقت بیشتری رصد می‌کنند عنوان کرد: کالاهای تنظیم بازار ماه رمضان براساس قیمت‌های مصوب سازمان صمت استان توزیع می‌شوند و با هرگونه گران‌فروشی برخورد می‌شود.
با توجه به اینکه برخی از اصناف هنوز تعطیل هستند و بسیاری از خانواده‌ها با مشکلات اقتصادی روبه رو هستم. از مسئولان انتظار می‌رود نظارت بر بازار و تأمین اقلام اساسی را در اولویت برنامه‌های خود قرار دهند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 10 = 13