در کشوری که روی «زَر» خوابیده بیکاری معنا ندارد

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه گفت: در کشوری که ظرفیت‌های متعددی دارد و روی «زر» خوابیده، بیکاری معنایی ندارد.
به گزارش باختر و به نقل از ایسنا، آیت‌الله مصطفی علماء در دیدار با فعالان حوزه صنعت و معدن استان کرمانشاه که به مناسبت هفته صنعت و معدن برگزار شد، با اشاره به نامگذاری امسال به عنوان سال جهش تولید، اظهار کرد: نزدیک به 20 سال است عمده نامگذاری‌های هر ساله از سوی مقام معظم رهبری جنبه اقتصادی دارد و این بدان معناست که ایشان بر تقویت بنیه مالی و اقتصادی مردم تاکید دارند.
به گزارش ایسنا، آیت الله علما از جهش تولید به عنوان تنها راه نجات کشور یاد کرد و ادامه داد: زمانی کشور زنده است که تولید زنده باشد.
امام جمعه کرمانشاه رونق تولید را نیازمند پای کار آمدن همه بخش‌های مختلف در کشور دانست و اضافه کرد: یکی از مهمترین این بخش‌ها بانک‌ها هستند.آیت‌الله علماء با بیان اینکه در کشورهای دیگر بانک‌ها با پرداخت تسهیلات با کارمزد یک درصد و نیم درصد از بخش تولید حمایت می‌کنند، اظهار کرد: اگرچه در کشور ما هم گفته می‌شود تسهیلات چهار درصدی به بخش تولید تعلق می‌گیرد، اما می‌دانیم از این خبرها نیست و فعالان اقتصادی عمدتا تسهیلات 18 درصدی و 20 درصدی دریافت می‌کنند.وی تاکید کرد: چطور گاهی می‌بینیم اختلاسگران پول‌های فراوانی می‌برند، اما کارآفرینان ما که تولید و اشتغال را بر عهده دارند، لنگ پول هستند.وی خاطرنشان کرد: موضوع دیگر برای رونق تولید پای کار آمدن خود صنعتگران با وجود همه سختی‌ها است.نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه همکاری قوای سه‌گانه برای حمایت از بخش تولید را نیز ضروری دانست و یادآور شد: خوشبختانه در دوره جدید قوه قضاییه گام‌های خوبی برداشته شده و سایر قوا نیز باید پای کار بیایند.آیت الله علماء با اشاره به پتانسیل‌ها و استعدادهای قابل توجهی که کشور ایران در زمینه آب، معادن، گاز، کشاورزی و... دارد، افزود: این میزان ثروتی که داریم با فقر و بیکاری موجود در کشور سازگار نیست. در کشوری که روی زر خوابیده نباید بیکاری در آن وجود داشته باشد.وی اظهار کرد: هنوز از بسیاری پتانسیل‌هایی که در کشور داریم استفاده نکرده ایم، لذا کسانی که مرد عمل هستند باید در این زمینه پای کار بیایند.امام جمعه کرمانشاه با اشاره به اینکه باید با استفاده از ظرفیت‌هایی که داریم برای جوانان شغل ایجاد کنیم، خاطرنشان کرد: وقتی بر ازدواج جوانان تاکید داریم باید زیرساخت آن نیز فراهم شود. امروز بسیاری از جوانان برای هزینه‌های زندگی خصوصا پرداخت اجاره خانه که غوغا می‌کند، در تنگنا هستند.
آیت الله علما یکی از مهمترین مشکلات کرمانشاه را با وجود داشتن همه مزیت‌ها پایین بودن فرهنگ کار دانست و خواستار برنامه ریزی و فرهنگ سازی در این خصوص شد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 1 =