دستور ويژه استاندار براي كاهش قيمت گوشت قرمز در بازار كرمانشاه

20190126203626cb-۶۰۲۳
مشروح خبر

استاندار کرمانشاه با اعلام اینکه نظارت و کنترل جدی در حوزه قیمت‌گذاری در استان ادامه دارد، گفت: قیمت گوشت قرمز براساس تدابیر اندیشیده شده در ستاد تنظیم بازار استان کاهش خواهد یافت.
به گزارش باختر و به نقل از ایرنا؛ هوشنگ بازوند در بازدید از میدان عرضه دام ماهیدشت و کشتارگاه صنعتی اظهارداشت: با توجه به گرانی‌ هفته‌های اخیر گوشت قرمز، امروز در این بازدید مشکلات عرضه کنندگان دام بررسی شد.
وی افزود: بازرسی و نظارت بر قیمت‌گذاری گوشت قرمز به صورت جدی در ستاد تنظیم بازار استان برنامه‌ریزی می‌شود و باتوجه به کاهش قیمت دام زنده در میدان باید قیمت عرضه در قصابی‌ها و مراکز عرضه گوشت قرمز نیز کاهش یابد.
وی با تاکید بر اینکه دستگاه‌های ذی‌ربط با جدیت کامل باید از قاچاق دام جلوگیری کنند، تصریح کرد: با اتخاذ تدابیر لازم برای مبارزه با گران فروشی و تورم اقدام خواهد شد.
استاندار کرمانشاه ادامه داد: اکنون قیمت دام در میدان عرضه پایین آمده و تصمیم‌های خوبی نیز در حوزه قیمت‌گذاری و عرضه گوشت در بازار اتخاذ شده و شاهد کاهش قیمت بیشتر انواع محصولات پروتیینی در روزهای آینده خواهیم بود.
استان کرمانشاه با حدود سه میلیون راس گوسفند و بز و ۲۰۰ هزار راس گاو و گوساله یکی از قطب های دامپروری کشور محسوب می شود که از این تعداد حدود یک میلیون و ۱۵۰ هزار راس دام در اختیار عشایر استان قرار دارد.
سالانه ۴۵۰ هزار تن محصولات دامی در استان تولید می شود که از این میزان حدود ۲۵ هزار تن آن گوشت قرمز و بیش از ۳۰۰ هزار تن نیز شیر است.
اکنون ۲ کشتارگاه صنعتی دام در کرمانشاه و بیستون و ۱۱ کشتارگاه سنتی و ۹ کشتارگاه مرغ در استان فعال است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − 6 =

+ 16 = 21