دستگیری 12 نفر از عاملان اصلی اغتشاشات اخیر در کرمانشاه

13980325000368_Test_PhotoN

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه گفت: در ادامه شناسایی عوامل اصلی اغتشاشات و سردسته‌های ایجاد آشوب و ناامنی، 12 نفر دیگر از این افراد با تلاش ماموران پلیس امنیت عمومی در شهرهای کرمانشاه و جوانرود دستگیر شدند.
به گزارش باختر و به نقل از فارس، سردار علی‌اکبر جاویدان در جمع اصحاب رسانه، اظهار داشت: پس از ایجاد اغتشاش و ناامنی در برخی شهرهای استان طی هفته گذشته، شناسایی سردسته‌های اغتشاشگران به صورت جدی در دستور کار پلیس قرار گرفت.
فرمانده انتظامی استان کرمانشاه افزود: در همین راستا 12 نفر از سردسته‌های اغتشاشگران طی عملیاتی مشترک و گسترده دستگیر شدند که از این تعداد هشت نفر آن‌ها در شهر کرمانشاه و چهار نفر نیز در شهر جوانرود اقدام به ایجاد ناامنی و شرارت کرده بودند.وی خاطرنشان کرد: همگی این افراد با اشراف اطلاعاتی ماموران پلیس امنیت عمومی استان و پس از کسب مجوز قضائی در مخفیگاهشان دستگیر شدند.
جاویدان، شرارت، تحریک مردم به ایجاد آشوب و اغتشاش، تخریب اموال عمومی، وارد آوردن خسارت به اماکن دولتی از جمله بانک‌ها، شکست شیشه خودروهای امدادی و شخصی مردم، سرقت اموال بانک و مراکز دولتی و خصوصی و حمله به ماموران پلیس را از جمله جرائم این افراد ذکر کرد.
وی ادامه داد: در بازرسی ماموران از مخفیگاهای اشرار، بسیاری از اموال مسروقه بانک‌ها و اماکن اداری و دولتی به همراه چند قبضه سلاح سرد و گرم، فشنگ و دیگر تجهیزاتی که در هنگام اغتشاش کاربرد دارد، کشف شد.
رئیس پلیس استان کرمانشاه، همچنین از معرفی هر 12 فرد دستگیر شده به دستگاه قضائی برای سیر مراحل قانونی و صدور احکام لازم خبر داد.
وی با بیان اینکه برخی ها با سوء‌استفاده از مطالبه گری عامه مردم و تحت تاثیرات جو رسانه‌ای دشمنان نظام و انقلاب، دست به اقداماتی زدند که در شأن کشور و نظام جمهوری اسلامی نبود، خاطرنشان کرد: پلیس نیز بنابر وظیفه ذاتی خود مقتدرانه با عوامل آشوب و ناامنی برخورد کرد.
جاویدان در پایان و با تاکید بر اینکه حساب افرادی که به دنبال ایجاد اغتشاش و ناامنی هستند با عموم مردم متعهد و انقلابی جداست،گفت: نیروی انتظامی قاطعانه در برابر افرادی که به‌دنبال آشوب و ناامنی در سطح جامعه باشند ایستاده و اجازه نخواهد داد این عده معدود سبب بی‌نظمی و هرج و مرج شوند.گفتنی است، در جریان اغتشاشات صورت گرفته روز شنبه 25 آبان‌ماه، سرگرد «ایرج جواهری» از ماموران کلانتری 24 الهیه کرمانشاه به درجه رفیع شهادت نائل آمد و اغتشاشگران خسارات زیادی را به اموال عمومی و همچنین شخصی مردم وارد آوردند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 54 = 62