دكتر طلوعي: توسعه كرمانشاه را هرگز فداي منافع عده اي نخواهم كرد تا زماني كه بازاريان طومار رضايت امضاء نكنند «مدرس» پیاده راه نمی شود

به گزارش باختر، از زماني كه دكتر طلوعي به عنوان شهردار كرمانشاه انتخاب شده تا كنون عليرغم تمامي مشكلات و محدوديت هاي مالي، اقتصادي و كرونايي حركتهاي بسيار اميدبخشي براي توسعه كرمانشاه انجام گرفته است و گرچه برخي افراد كه منافع شان به خطر افتاده، شروع به نواختن سازهاي مخالف كرده اند اما دكتر طلوعي همچنان با اقتدار در مسير توسعه كرمانشاه گام برداشته و بر مي دارد.
در همين راستا جمعي از خبرنگاران رسانه هاي جمعي كرمانشاه با بازديد از پروژه هاي در دست اجراي مجموعه شهرداري كرمانشاه از نزديك با چگونگي مراحل توسعه شهر آشنا شدند.
اجرای ۱۱ پروژه عمرانی
گامی بلند برای آبادانی کرمانشاه
شهرداری
کرمانشاه در شرایط کمبود اعتبارات و شیوع ویروس کرونا ۱۱ پروژه عمرانی در دست اجرا دارد که به گفته مدیران شهرداری با اجرای این تعداد پروژه چهره این کلانشهر تغییر محسوسی خواهد کرد.
این ۱۱ پروژه شامل پارک جنگلی و پیاده راه گردشگری سراب قنبر، معبر جدید شهرک کیهانشهر، گلخانه مرکزی, تله کابین, تقاطع غیرهمسطح میدان امام (ره)، پیاده راه پارکینگ شهرداری، بوستان بانوان، آسفالت شهرک آناهیتا بعد از ۴۰ سال، ایجاد پارک شهرک مهدیه و ساماندهی رودخانه آبشوران است.
خبرنگاران کرمانشاه روز پنجشنبه با دعوت شهرداری از این پروژه ها بازدید کردند و سپس در نشست خبری با شهردار کرمانشاه سوالات خود در باره برنامه‌های شهرداری برای توسعه این کلانشهر را مطرح کردند.
پارک جنگلی سراب قنبر
پارک جنگلی سراب قنبر یکی از بزرگ‌ترین و پروژه‌های کرمانشاه است که عملیات اجرایی آن از سال ۱۳۹۵ در زمینی به مساحت ۱۶۴ هکتار آغاز شده و تاکنون ۴۰ هکتار از آن با ۲۱ هزار اصله درخت جنگل‌کاری و تکمیل شده است.
این پروژه شامل بخش های ورزشی، تفریحی،هنری، بازی های هیجانی و غیره است که علاوه بر تحول اقتصادی مردم منطقه و جوانان بیکار می‌تواند مکان مناسبی برای تفریحات مردم و گردشگران نیز باشد. از پنج و نیم کیلومتر راه دسترسی به پارک جنگلی سراب قنبر تاکنون ۲ کیلومتر از آن آسفالت شده و بقیه هم منتظر اعتبارات لازم است؛ برای تکمیل بخش‌های مختلف این پارک جنگلی هم سرمایه‌گذاران می‌توانند اقدام کنند.
پیاده راه گردشگری سراب قنبر
پیاده راه گردشگری سراب قنبر هم یکی دیگر از پروژه هاست که به طول ۲۵۰ متر برای نشان دادن ظرفیت‌های خوراکی، غذایی و صنایع گردشگری کرمانشاه ایجاد شده است.
این پیاده راه که برای ۱۰۰ نفر به طور مستقیم اشتغال ایجاد می‌کند در زمینی به مساحت ۲ هزار متر با استفاده از عناصر آب، آتش، گل و گیاهان زینتی و درختچه‌ها ایجاد می‌شود.
۳۲ واحد دکه و غرفه، هشت عدد چرخ دستی با طراحی ویژه، سینما ۶ بعدی، اینترنت رایگان، فضای تفریح کودکان، بازی‌های رایانه ای، سیستم نورپردازی مدرن، آب‌نما، آتش نما، فضای سبز و مبلمان شهری بخش‌هایی از این پیاده راه است.
معبر جدید شهرک کیهانشهر
پروژه معبر جدید کیهانشهر در یکی از مناطق محروم کرمانشاه علاوه بر بهبود وضعیت اقتصادی مردم منطقه بخش زیادی از ترافیک مسیر منتهی به میدان شهدا را از بین می‌برد و دسترسی سریع به بلوار امام خمینی ( ره ) را فراهم می کند.
این مسیر سه کیلومتری که با عرض ۷۰ متر و ۲ پیاده‌روی هفت متری در ۲ باند رفت و برگشت طراحی شده با هفت میلیارد تومان اعتبار قرار است چند ماه‌ آینده به بهره‌برداری برسد.
گلخانه مرکزی کرمانشاه
گلخانه مرکزی کرمانشاه از حدود ۲ ماه گذشته زیرکشت رفته و نه تنها تمام نیازهای استان را در کوتاه مدت برآورده می‌کند در بلندمدت هم می‌توان محصولات آن را به سایر استان‌ها صادر کرد.
این گلخانه که در زمینی به مساحت چهار هزار متر مربع ساخته شده با تامین نیازهای استان سالیانه ۴ میلیارد تومان برای کرمانشاه صرفه‌جویی در پی دارد. کلینیک گیاه پزشکی، امداد و اورژانس درخت هم در این گلخانه راه‌اندازی شده است.
تله کابین کرمانشاه
تله کابین کرمانشاه هم یکی از مطالبات مهم مردم در سال‌های گذشته بود که عملیات اجرایی آن با اعتبار اولیه ۲۵۰ میلیارد تومان آغاز شده است.
این پروژه که برای ۲ هزار نفر اشتغالزایی می‌کند در یک هزار و ۴۳۲ متر مسیر و ارتفاع ۴۵۷ متر ارتفاعات طاق بستان در دست اجراست و اکنون نیز ۲۶ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تکمیل آن نیز سال ۱۴۰۲ خواهد بود.
تقاطع غیرهمسطح میدان امام
تقاطع غیرهمسطح میدان امام خمینی (ره) یکی از پروژه‌های مهم کرمانشاه است که علاوه بر اینکه ترافیک منتهی به این میدان را از بین می‌برد جلوه خاصی هم به میدان ورودی شهر کرمانشاه می‌دهد.
این پروژه که هم اکنون ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد با اعتبار اولیه ۱۰۵ میلیارد تومان آغاز شده و قرار است تمام بخش‌های آن تا ۲۲ بهمن ۹۹ تکمیل و به بهره‌برداری برسد.
پیاده راه پارکینگ شهرداری
پیاده راه پارکینگ شهرداری نیز فضایی مناسب و دلنشین برای بیماران مراجعه‌کننده به آن منطقه ایجاد کرده است.
در این پیاده راه که برای آن ۶ میلیارد تومان هزینه شده خبری از تردد خودرو و ترافیک نیست تا مراجعه کنندگان به راحتی پیگیر امور درمانی خود باشند.
ساخت اولین بوستان بانوان در کرمانشاه، آسفالت ۱۰۰درصدی شهرک آناهیتا بعد از ۴۰ سال، ایجاد بوستان شهرک مهدیه، ساماندهی رودخانه آبشوران با معبر جدید و درختکاری های انجام شده در خیابان شهید «حقیقی‌پاک» از دیگر پروژه‌هایی است که شهرداری کرمانشاه تکمیل کرده یا در حال انجام دارد.
پس از بازديد 5 ساعته خبرنگاران استان از پروژه هاي در دست اجراي شهرداري، نشست خبري دكتر طلوعي و معاونينش در سالن جلسات هتل پارسيان كرمانشاه برگزار و شهردار كرمانشاه به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.
شهردار کرمانشاه:
طومارِ رضایت امضا کنند،خیابان «مدرس» پیاده‌راه می‌شود
شهردار کرمانشاه با بیان اینکه امکانات شهر محدود است و باید با اولویت بندی توزیع شود، گفت: نمی توانیم شهر را فدای منافع عده ای کنیم و همه باید یاد بگیرند به خاطر مردم و شهر منافع شخصی‌شان را کنار بگذارند.
سعید طلوعی در نشست با بیان اینکه شهر پویا و فعال است و تمام امورات شهر کمافی سابق جریان دارد، گفت: در این یک سال و نیمی که به عنوان شهردار کرمانشاه خدمت کردم، تلاش داشتم که کمتر حرف زده و بیشتر عمل کنم، چرا که گوش مردم از حرف پر است و در حال حاضر فقط کار و عمل می خواهند.
وی افزود: متاسفانه آنها که دور می نشینند و فقط حرف می زنند و کاری نمی کنند اعتماد مردم را کم کرده اند و حال باید خیلی کار و تلاش کنیم تا دوباره این اعتماد برگردد.
وی تصریح کرد: به طور مثال در محله آقاجان زمانی که برای آسفالت محله مراجعه کردیم مردم برخورد قهری داشتند، اما وقتی دیدند کار آسفالت محله با تمام سختی ها و بصورت دستی در حال انجام است خودشان پای کار آمدند و کمک کردند و به خاطر همین اقدام کوچک که حداقل حق آنهاست، چقدر قدردانی کردند.
شهردار کرمانشاه تاکید کرد: خادم مردم بودن به حرف زدن و شعرخواندن نیست و باید در عمل ثابت کرد و نشان دادکه خادم واقعی مردم هستیم و تمام تلاشمان را برای رفاه آنها به کار می گیریم.
وی افزود: مردم خدمت ببینند خودشان اعتماد می کنند و نیازی به حرف زدن نیست، همین که دروغ نگوییم و با مردم صادق باشیم و برای رفاه آنها کار کرده و بدعهدی نکنیم مردم هم به ما اعتماد کرده و هم قدردان خدمات مسئولان خواهند بود.
230 هزار تن آسفالت
در معابر شهر ریخته شده
طلوعی با اشاره به فشارهای تحریم و کرونا گفت: متاسفانه برخی کرونا را بهانه ای برای کار نکردن کرده اند و بسیاری کارها و برنامه ها را به همین خاطر تعطیل کرده اند، اما در شهر کرمانشاه علیرغم این شرایط و با وجود فشارهای سخت تحریم، کارها و پروژه ها ادامه دارد و شهر فعال است.
وی افزود: در طول مدت شیوع کرونا، پروژه های شهری به قوت خود ادامه داشته و خوشبختانه شهر با همکاری خوب مردم و رسانه ها و مجموعه شهرداری و شورای شهر به سمت آبادانی در حال حرکت است.
شهردار کرمانشاه با بیان اینکه نهضت خوبی در حوزه آسفالت شهر صورت گرفته گفت: در مدت 18 ماه گذشته 230 هزار تن آسفالت در سطح معابر و خیابان های شهر ریخته شده که کار بزرگی است.
وی افزود: اولویت آسفالت با معابر حاشیه نشین است و اگر سری به محلات حاشیه شهر بزنید متوجه تفاوت اوضاع نسبت به سالهای گذشته خواهید شد.
با همین مدل پیش برویم
تا 4 سال دیگر کار زمین مانده در شهر نداریم
طلوعی تاکید کرد: اگر کارها به همین منوال پیش برود و با همین مدل فعلی کار کنیم، ظرف چهار سال آینده درتمام حوزه های عمرانی، ترافیکی و خدمات شهری عملا کارها تکمیل شده و تمام میشود و فقط کارهای نگهداری و رنگ آمیزی جداول و... باقی خواهد ماند و عملا پروژه های بزرگ شهر به سرانجام می رسد.
طلوعی از تدوین سند چشم انداز توسعه شهر کرمانشاه خبر داد و افزود: مشاور طرح گرفته شده و به زودی این سند تدوین و در اختیار همگان گذاشته می شود.
وی با اشاره به ضرورت تدوین این سند گفت: با وجود این سند مدیران آینده نمی توانند سلیقه ای در خصوص امور حکومتی شهر تصمیم بگیرند و همه اصول شهر طبق قاعده پیش خواهد رفت.
طلوعی از الکترونیکی کردن اسناد و پرونده های شهرداری خبر داد و افزود: انجام این کار که هم اکنون در حال انجام است مفسده را در شهرداری پایین آورده و شهرداری را به سمت شیشه‌ای شدن پیش می برد و موجب تسریع در امورات مردم و شهر و شهرداری خواهد شد.
وی در ادامه با اشاره به موانع بسیار در راستای اجرای هر پروژه ای در کرمانشاه گفت: متاسفانه به محض اینکه می خواهیم پروژه ای را شروع کنیم، سنگ اندازی ها شروع می شود و آدم می ماند که سنگهای مسیر را جمع کند یا کارهای پروژه را پیش ببرد.
شهردار کرمانشاه به مقاومت های صورت گرفته در راستای اجرای پیاده راه پارکینگ شهرداری اشاره کرد وافزود: ابتدای برخی با این طرح بدون اینکه شناختی نسبت به آن داشته باشند مخالفت کردند، اما وقتی نتیجه کار را دیدند که باعث رونق کسب و کار در این محدوده هم شده، همان ها که مخالف بودند استقبال کردند.
برای پیاده راه سازی «مدرس» کسبه باید طومار رضایت امضا کنند
طلوعی به برخی مخالفت ها در خصوص پیاده راه سازی خیابان مدرس هم اشاره کرد و گفت: اجرای این پروژه یک کار سنگین و دشوار است و به خاطر بهبود وضعیت این محدوده تلاش داریم این طرح را انجام دهیم.
وی افزود: اجرای این طرح به اینصورت است که حد فاصل کوچه لک‌ها تا میدان شهرداری سابق قرار است بصورت پیاده راه اجرا شود.
فاز اول این طرح تا چهارراه مدرس بطول 1400 متر اجرا خواهد شد که محدوده وسطی خیابان بصورت دو لاین رفت و برگشت برای خط ویژه اتوبوس در نظر گرفته شده و در دو طرف هر کدام به عرض سه تا چهار متر بصورت پیاده راه اجرا خواهد شد.
شهردار کرمانشاه تصریح کرد: حتی برنامه داریم در فازهای بعدی تمام تابلوهای کسبه در مسیر پیاده راه یکدست شده و ظاهری زیبا به خود بگیرد و از این آشفتگی خارج شود.
طلوعی تاکید کرد: قطعا پیاده راه سازی این محدوده به افزایش رونق کسب و کار کسبه مستقر در آن کمک خواهد کرد، البته اصراری برای اجرای این طرح با آن همه دشواری و سختی اجرا نداریم و اعلام کردم تا زمانی که کسبه این محدوده طومار امضا نکنند که خواستار اجرای این طرح هستند، آن را انجام نمی دهیم.
560 مغازه «ضایعاتی» در شهر داریم
روزی 3 بار زباله جمع می کنیم
شهردار کرمانشاه در ادامه به پروژه انتقال مشاغل مزاحم ضایعاتی از شهر هم اشاره کرد و افزود: در حال حاضر 560 مغازه ضایعاتی در سطح شناسایی شده که باید به خارج از شهر منتقل شود.
وی افزود: برای انتقال این مشاغل مزاحم، محدوده ای در انتهای شهرک ملاحسینی در نظر گرفته شده است که این محدوده غرفه غرفه شده و مشاغل مزاحم ضایعاتی به آنجا منتقل می شوند.
طلوعی به مشکلات جمع آوری زباله در شهر هم اشاره ای داشت و افزود: در حال حاضر عمده ماشین آلات جمع آوری زباله فرسوده اند و خرید دستگاه های نو هزینه بر است و تلاش داریم با تعمیر دستگاه های فعلی همچنان از آنها استفاده کنیم.
وی افزود: متاسفانه در شهر کرمانشاه به جای یکبار، روزانه سه بار جمع آوری زباله داریم و علت این است که مردم سر یک ساعت مشخص زباله ها را در مخازن یا جلوی درب منازل نمی گذارند و همین امر موجب فرسودگی دستگاه ها و خستگی نیروهای خدمات شهری شده و لازم است در این زمینه فرهنگ سازی صورت گیرد.
نمی توانم کرمانشاه را
فدای منافع شخصی عده‌ای کنم
وی در ادامه در خصوص رابطه شورای شهر و شهرداری کرمانشاه، گفت: خوشبختانه شورای شهر همکاری خوبی با شهرداری دارد و در انجام امور شهر کمک می‌کند و این میان تنها برخی اعضای شورا هستند که نظرات مخالف دارند و نظراتشان برای ما قابل احترام است.
طلوعی تصریح کرد: همه ما باید یاد بگیریم برای مردم و شهر تلاش کنیم. به شخصه نمی توانم شهر را فدای خواسته ها و منافع شخصی عده‌ای کنم.
وی افزود: امکانات شهر محدود است و باید طبق برنامه ریزی و اولویت بندی هزینه کنیم و برای همین نمی توانم برای انجام امور شهر به حرف این و آن و خواسته شخصی هرکسی گوش دهم. شهر برای من در اولویت است.
شهردار کرمانشاه تاکید کرد: اگر همه یاد بگیریم منافع شخصی را کنار بگذاریم و تنها به آبادانی شهر فکر کنیم باور کنید ریالی اعتبار دولتی هم نیاز نخواهیم داشت، چرا که منابع ثروت در همین شهر است و می‌توانیم با همین منابع شهر را آباد کنیم.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 76 = 85