دکتر رادملکشاهی : 70 درصد از دانش آموختگان این دانشگاه شاغل هستند

IMG_0406
مشروح خبر

IMG_0406

رییس دانشگاه علمی کاربردی استان از آغاز پذیرش دوره های کاردانی و کارشناسی دانشگاه از ۲۲ مردادماه خبر داد و افزود: تعداد ۹۷ کدرشته محل در مهرماه سال جاری در دو مقطع کاردانی و کارشناسی در دانشگاه علمی کاربردی کرمانشاه مورد پذیرش خواهند بود.
به گزارش باختر و به نقل از روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی کرمانشاه: در آستانه پذیرش دوره های کاردانی و کارشناسی دانشگاه نشست خبری دکتر رادملکشاهی رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان کرمانشاه با اصحاب رسانه صبح روز بیست و یکم مردادماه 1397 در محل سالن جلسات واحد استانی برگزار گردید.
در ابتدای این نشست که با حضور خبرگزاری‌های مختلف استان از جمله صداوسیما، خبرگزاری‌های سراسری و روزنامه‌های محلی همراه بود،
دکتر رادملکشاهی به تبیین برنامه ها و اهداف کلی دانشگاه جامع علمی کاربردی به عنوان دانشگاه شغل محور پرداخت.
رییس دانشگاه علمی کاربردی استان از آغاز پذیرش دوره های کاردانی و کارشناسی دانشگاه از 22 مردادماه خبر داد و افزود: تعداد 97 کد رشته محل در مهرماه سال جاری در دو مقطع کاردانی و کارشناسی در دانشگاه علمی کاربردی کرمانشاه مورد پذیرش خواهند بود.
دکتر رادملکشاهی گفت:مراکز علمی کاربردی شامل دو دسته مراکزدولتی و غیردولتی می شوند و طبق مصوبه هیات دولت از نیمسال تحصیلی گذشته پذیرش دانشجو در مراکز علمی کاربردی غیر دولتی انجام می شود.
وی افزود: نزدیک به 6000 دانشجو در مراکز آموزش علمی کاربردی استان در حال تحصیل هستند که ازاین تعداد 3149 نفر در مقطع کاردانی و 2771 نفر در مقطع کارشناسی تحصیل می‌کنند.
رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی کرمانشاه تعداد دانش آموختگان واحد استان کرمانشاه از بدو تاسیس را 32590 نفر اعلام کرد و گفت: بیش از 1100 مدرس در مراکز علمی کاربردی استان بصورت حق التدریسی تدریس می‌نمایند.
دکتر رادملکشاهی عامل اصلی در تدوین دوره های آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی را برطرف کردن نیاز جامعه اعلام کرد و افزود : 70 درصد از دانش آموختگان این دانشگاه شاغل هستند.
دکتر ملکشاهی ادامه داد: پرجمعیت ترین مراکز علمی کاربردی استان، جهاد دانشگاهی، فرهنگ و هنر و مرکز علمی کاربردی دادگستری هستند و بصورت کلی 60 درصد از دانشجویان این دانشگاه در مقطع کاردانی و 40 درصد در مقطع کارشناسی مشغول به تحصیل اند.
دکتر مزدک رادملکشاهی در پایان این نشست خبری به موضوع سطح بندی مراکز علمی کاربردی اشاره نمود و تصریح کرد: در راستای کیفیت بخشی به فضای آموزشی و نوع آموزش مراکز علمی کاربردی، بحث سطح بندی مراکز با جدیت دنبال می‌گردد.
همچنین در این نشست با اهدا گل از خبرنگاران و تلاشگران عرصه رسانه تقدیر بعمل آمد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × سه =

3 + 4 =