دکتر رضا داودی معاون بهره داری شرکت آبفا: با ۴۰ میلیون لیتر اضافه مصرف روزانه آب در الگوی مصرف تابستان قرار داریم

photo_۲۰۲۰-۰۳-۰۲_۱۲-۱۴-۴۰

معاون بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب شهری استان کرمانشاه گفت: از نظر میزان مصرف در سطح الگوی مصرف فصل تابستان قرار داریم و میزان مصرف کلی آب در استان 40 درصد و مصرف ناشی از شست و شو و نظافت فردی حدود 2.5 برابر شده است.
رضا داوودی در نشست خبری که ديروز (12 اسفند) برگزار شد از افزایش مصرف قابل توجه آب در استان کرمانشاه طی روزهای اخیر خبر داد و عنوان کرد: این افزایش مصرف ناشی از رعایت موازین بهداشتی به دلیل نگرانی از شیوع کرونا و همچنین خانه تکانی پایان سال است.
به گزارش خبرنگار باختر، معاون آبفا اظهار کرد: این افزایش مصرف شوک هیدرولیکی به شبکه آب وارد کرد که شدت آن را در جمعه گذشته(9 اسفند) شاهد بودیم و باعث شد در برخی نقاط افت فشار و یا حتی قطعی آب جزیی را شاهد باشیم.
وی از افزایش ظرفیت تامین آب شهر کرمانشاه به میزان حدود هزار لیتر در ثانیه از روز شنبه (10 اسفند) خبر داد و عنوان کرد: از این میزان 120 لیتر در ثانیه از محل پنج حلقه چاه متعلق به شهرداری و مناطق نوبهار، بلوار و شهرک ظفر تامین شده و همچنین  از خط اضطراری آبرسانی از سد گاوشان نیز در مدار قرار دارد.
به گفته این مسئول، با اقدامات انجام شده اکنون شبکه آب در تمام نقاط شهر کرمانشاه پایدار است و در هیچ نقطه‌ای مشکل خاصی نداریم.
معاون بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب شهری استان کرمانشاه به کیفیت آب کرمانشاه اشاره و گفت: شرکت آب و فاضلاب شهری کرمانشاه یکی از مجهزترین و پیشرفته ترین آزمایشگاه‌های کشور را داراست.
وی ادامه ادامه داد: در خصوص افت فشارهای احتمالی به گزارش‌های مردمی اکتفا نمی‌کنیم و اکیپ‌هایی به صورت 24 ساعته در تمام محلات خصوصا مناطقی که مشکل داریم، مستقر هستنند.
داوودی با بیان اینکه در شهر کرمانشاه در چند نقطه در ایام پیک مصرف معمولا افت فشار داریم، اضافه کرد: این مناطق شامل شمال شرق و جنوب غرب شهر است.
معاون بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب شهری استان کرمانشاه با بیان اینکه گاهی در برخی از شهرهای
استان از جمله هرسین، کرند و ریجاب مشکل
کدورت آب داشتیم، یادآور شد: مشکل کدورت هرسین مرتفع شده و تصفیه خانه آب کرند و ریجاب نیز در مراحل نهایی کار است.
معاون بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب شهری استان کرمانشاه اشاره‌ای هم به وضعیت فاضلاب شهر کرمانشاه داشت و گفت: هم اکنون برای جمعیت
حدود یک میلیون و 15 هزار نفری شهر کرمانشاه برای
100 درصد نقاط شهری شبکه فاضلاب را داریم.
داوودی در خصوص اصلاح شبکه آب و فاضلاب شهری در بافت فرسوده  شهر تصریح کرد: کاری بسیار سنگین و پرهزینه است که با وجود همه مشکلات در حال
انجام است.
معاون بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب شهری استان کرمانشاه مجموع اعتباراتی که برای ساماندهی فاضلاب شهر کرمانشاه مورد نیاز است را بیش از هزار میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: از آنجایی که از طریق بودجه سالیانه فقط یک تا دو درصد این مبلغ در سال به ما داده می‌شود، باید سراغ منابع جدیدی می‌رفتیم.
داوودی با اشاره به توافقاتی که با بانک سرمایه‌گذاری زیرساخت آسیا در این زمینه در اوایل سال 1396 انجام شد، عنوان کرد: اگرچه پروژه فاضلاب شهر کرمانشاه اولین اولویت این بانک در ایران بود، اما تا کنون
به دلیل مسائل ناشی از تحریم‌ها موفق به اخذ
این تسهیلات نشدیم که البته پیگیری‌ها همچنان
ادامه دارد.
وی اظهار کرد: به دنبال منابع مالی دیگری برای اجرای پروژه فاضلاب شهر کرمانشاه هستیم که یکی از آنها فروش پساب شهر کرمانشاه است که پتروپالایش آناهیتا به عنوان مشتری اصلی 500 لیتر در ثانیه از این پساب را نیاز دارد.
داوودی در ادامه گفتم: شهر کرمانشاه از نظر هدررفت آب هم جزو شهرهای اول هستیم که این هدر رفت آب شامل دو بخش ظاهری و واقعی است. که هدررفت واقعی مربوط به فرسودگی خطوط، نشت شبکه و ...
در بخش هدررفت ظاهری مهمترین معضل ما انشعابات غیرمجاز است. در این زمینه هم 20 هزار انشعاب غیرمجاز در استان داریم.
معاون آبفا استان کرمانشاه در پایان با بیان اینکه هر مترمکعب آب برای شرکت آبفا هزار تومان تمام
می شود گفت: از این میزان فقط 300 تومان از مشترکین دریافت می کنیم.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

83 + = 84