رئیس اتحادیه شرکت‌های خدماتی هشدار داد؛ از شرکت‌های زیرزمینی کارگر نگیرید

مشروح خبر

home-cleaning

رئیس اتحادیه شرکت‌های خدماتی کرمانشاه به مردم هشدار داد، در آستانه ایام نوروز برای تمیزی منازل از شرکت‌های خدماتی زیرزمینی که در فضای مجازی تبلیغ می‌کنند، نیروی کار نظافت نگیرند.
به گزارش باختر، محمدهادی ارباب در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: در آستانه ایام نوروز که نیاز مردم به نیروی کار خدماتی برای تمیزی منازل بیشتر می‌شود، شاهد تبلیغات انواع شرکت‌های خدماتی هستیم.
وی با بیان اینکه بسیاری از این شرکت‌ها زیرزمینی هستند و پروانه فعالیت ندارند، یادآوری کرد: این مراکز در فضای مجازی و خصوصا سایت «دیوار» تبلیغ می‌کنند و متاسفانه مردم نیز از این شرکت‌ها نیرو می‌گیرند.
به گفته رئیس اتحادیه شرکت‌های خدماتی کرمانشاه،
90 درصد شرکت‌هایی که به صورت تلفنی نیرو می‌فرستند و یا تبلیغ می‌کنند زیرزمینی و غیرمجازند و صلاحیت فعالیت ندارند.
وی با اشاره به رایزنی‌هایی که با اداره اماکن برای برخورد با این شرکت‌ها صورت گرفته، تاکید کرد: حتی تقاضای قطع تلفن این شرکت‌های غیرمجاز را داشتیم، اما تا کنون اقدامی صورت نگرفته است.
رئیس اتحادیه شرکت‌های خدماتی کرمانشاه عنوان کرد: با سایت دیوار هم تماس گرفتیم که تبلیغ این شرکت‌ها را آگهی نکند، اما نتیجه چندانی نداشت.
ارباب خاطرنشان کرد: نیرویی که از طرف شرکت‌های غیرمجاز وارد منازل مردم می‌شود تایید شده نیست و هر مشکلی که ایجاد کند قابل پیگیری نمی‌باشد.
وی تصریح کرد: به علاوه برخی از نیروها روز اول از طرف شرکت به خانه یک فرد می‌روند و از روزهای بعدی با توافق با صاحبخانه به صورت مستقل برای او کار می‌کنند که این کار نیز باعث می‌شود هرگونه تخلف و یا اتفاقی که از سوی نیروی کار پیش بیاید، قابل پیگیری نباشد.
وی تعداد شرکت‌های خدماتی مجاز فعال در کرمانشاه را 32 شرکت اعلام کرد و افزود: نیروهایی که در این شرکت‌ها کار می‌کنند از فیلترهای لازم عبور کرده و تایید شده هستند. وی با بیان اینکه این شرکت‌ها موظف به نصب پروانه فعالیت در معرض دید هستند، از پیگیری برای قانونمندکردن این شرکت‌ها خبر داد، به گونه‌ای که بتوانند نیروی کار خود را بیمه کنند. رئیس اتحادیه شرکت‌های خدماتی کرمانشاه با اشاره به تعرفه مشخصی که برای هر ساعت کار نیروی این شرکت‌ها وجود دارد، عنوان کرد: این تعرفه برای پارکینگ، راه پله، طبقات و ... متفاوت است و برای داخل منازل نیز بر اساس تعرفه سال 95 همان ساعتی هشت هزار تومان محاسبه خواهد شد. به گفته ارباب، تعرفه نیروی کار شرکت‌های خدماتی تا پایان سال 97 هیچ تغییری نخواهد داشت.
وی از مردم خواست هرگونه تخلف در زمینه فعالیت شرکت‌های خدماتی را با تلفن 124 و یا شماره 37231202 اتحادیه در میان بگذارند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + یازده =

+ 29 = 31