رئیس اتحادیه مرغ و ماهی‌فروشان کرمانشاه: گرانی مرغ احتمالا تا اواخر مرداد ادامه دارد

مشروح خبر

رئیس اتحادیه مرغ و ماهی‌فروشان کرمانشاه با اشاره به افزایش قیمت حدود هزار تومانی هر کیلو مرغ در بازار، گفت: گران شدن مرغ هرساله در فصل تابستان و به دلیل کاهش جوجه‌ریزی رخ می‌دهد و احتمالا تا اواخر مرداد ادامه دارد.
به گزارش باختر و به نقل از ایسنا ، میثم غلامی،
با اشاره به افزایش حدود هزار تومانی قیمت مرغ در بازار طی یک ماه اخیر، اظهار کرد: اکنون قیمت هر کیلو مرغ درب کشتارگاه هشت هزار تومان است و کیلویی 8500 تومان به دست مشتری می‌رسد.
وی افزایش قیمت مرغ را ناشی از گرانفروشی ندانست و عنوان کرد: قیمت مرغ واقعا بالا رفته و سود زیادی عاید مرغدار یا مغازه‌دار نمی‌شود.
رئیس اتحادیه مرغ و ماهی‌فروشان کرمانشاه با اشاره به دو دلیل بالا رفتن قیمت مرغ، یادآور شد: یک علت گران شدن نهاده ها خصوصا کنجاله است که با نرخ دلار بالا وارد می‌شود. هزینه آب، برق، دارو و سایر نهاده های مورد نیاز هم بالا رفته است.
غلامی کاهش تولید و کمبود در بازار را نیز از دیگر دلایل گران شدن مرغ دانست و تاکید کرد:
مرغداران معمولا هر ساله در فصل تابستان برای اینکه تلفات ناشی از گرما کاهش یابد کاهش جوجه‌ریزی دارند.
به گفته غلامی این کاهش تولید معمولا هر ساله از اواخر خرداد آغاز شده و تا اواخر مرداد ادامه دارد.
رئیس اتحادیه مرغ و ماهی‌فروشان کرمانشاه درباره تاثیر قطعی‌های اخیر برق بر تولید مرغ نیز عنوان کرد: مرغی که اکنون در بازار داریم مربوط به جوجه‌ریزی دو ماه قبل است و تاثیر قطعی‌های برق احتمالا طی 45 روز تا دو ماه آینده در بازار مشهود خواهد بود.
غلامی گفت: قطعی برق احتمالا کاهش تولید را در پی خواهد داشت، زیرا بسیاری از مرغداران برای کاهش تلفات جوجه‌ریزی خود را کم کرده‌اند.
وی در ادامه با بیان اینکه قیمت کنونی مرغ در بازار همچنان قیمت واقعی نیست و سود چندانی عاید مرغدار نمی‌شود، تصریح کرد: قیمت واقعی حدود 9 هزار تومان است، زیرا هزینه‌های جانبی مرغداران بسیار زیاد است.
رئیس اتحادیه مرغ و ماهی‌فروشان کرمانشاه در پایان با اشاره به فعالیت 230 واحد مرغ فروشی مجاز در کرمانشاه، از تشدید نظارت بر این واحدها در شرایط فعلی خبر داد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − 8 =

+ 52 = 53