رئیس اداره بازرسی کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه مطرح کرد: وقوع 264 حادثه کار در کرمانشاه

رئیس اداره بازرسی کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه از وقوع 264 حادثه کار از ابتدای امسال تاکنون در کرمانشاه خبر داد.
به گزارش باختر و به نقل از ایسنا، امیرپرویز نیما در نشست خبری اظهار کرد: طی 10 ماهه امسال 9687 مورد بازرسی از کارگاه‌های استان صورت گرفته که از این تعداد 7091 مورد مربوط به بازرسی‌های ادواری و مابقی مربوط به بازرسی‌های موردی (پروانه کسب، شکایات، حوادث و …) بوده است. وی ادامه داد: در این مدت 264 فقره حادثه کار داشتیم که 17 مورد آن منجر به فوت شده است. رئیس اداره بازرسی کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه عمده افراد حادثه دیده را کارگران مرد عنوان کرد و افزود: بیشترین آمار حوادث نیز مربوط به کارگاه‌های ساختمانی بوده است.
نیما از انجام 15 هزار و 331 نفر آموزش در 10 ماهه امسال هم خبر داد و یادآوری کرد: در این مدت 440 مورد بررسی صلاحیت ایمنی پیمانکاران و 114 مورد بررسی صلاحیت ایمنی مسئولان ایمنی کارگاه‌ها را داشتیم.
وی تاکید کرد: 10 دوره آموزش ایمنی برای کارگران نیز برگزار شده است. رئیس اداره بازرسی کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه سپس به آخرین وضعیت ورزشگاه کارگران کرمانشاه اشاره کرد و یادآور شد: کار ساخت این مجموعه از سال 85 آغاز شد و در سال 86 در مرحله سفت کاری باقی ماند.
نیما با اشاره به تعطیلی حدود 10 ساله این پروژه، تصریح کرد: در سفر هیات دولت به کرمانشاه 80 میلیارد ریال اعتبار برای این ورزشگاه مصوب و 35 میلیارد ریال آن ابلاغ شد که صرفا برای بهره‌برداری از فاز اول شامل استخرها بود. وی خاطرنشان کرد: اکنون فاز اول این پروژه 95 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و به احتمال زیاد در هفته کار و کارگر افتتاح خواهد شد.
به گفته این مسئول، برای تکمیل فاز اول حدود 24 میلیارد ریال دیگر اعتبار مورد نیاز است.
رئیس اداره بازرسی کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه گفت: این مجموعه در سه فاز شامل استخرها، فضاهای مربوط به استخر، پارکینگ، فروشگاه، واحدهایی برای اسکان کارگران، رستوران و… احداث خواهد شد. نیما زیربنای هر سه فاز را 8200 مترمربع اعلام کرد که برای تکمیل هر سه بخش نزدیک به 60 میلیارد ریال دیگر اعتبار نیاز است.
وی از بدهی 130 میلیارد ریالی این پروژه به شهرداری هم یاد کرد که خوشبختانه تعیین تکلیف شده است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 36 = 40