رئیس انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان کرمانشاه:از مدارسی که بابت کارنامه پول می‌گیرند شکایت کنید

1769542

رئیس انجمن حمایت از حقوق مصرف کننده کرمانشاه اخذ هرگونه وجه بابت ارائه کارنامه دانش آموزان در مدارس دولتی را غیرقانونی دانست و از والدین خواست در صورت مشاهده چنین تخلفی از مدارس متخلف شکایت کنند.
به گزارش باختر، عبدالرضا یاری در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: مواردی داشتیم که در برخی مدارس دولتی برای ارائه کارنامه پایان سال دانش آموزان از والدین آنها درخواست پول شده است.
وی این کار را تخلف دانست و خاطرنشان کرد: مدارس دولتی تحت هیچ عنوانی حق گرفتن پول از دانش‌آموران و والدین آنها را ندارند.
رئیس انجمن حمایت از حقوق مصرف کننده کرمانشاه ادامه داد: افراد باید در صورت مشاهده چنین تخلفی با مراجعه به انجمن حمایت از حقوق مصرف کننده کرمانشاه از مدرسه متخلف شکایت کنند و اگر چند بار با تخلفاتی از این دست برخورد و مدارس متخلف جریمه شوند، دیگر شاهد موارد مشابه نخواهیم بود.
یاری با اشاره به شروع ثبت‌نام سال تحصیلی جدید در مدارس، تاکید کرد: در زمان ثبت نام نیز مدارس دولتی حق گرفتن وجه به هیچ عنوان از قبیل کمک هزینه، هزینه بیمه، کلاس فوق برنامه و … را ندارند.
وی ادامه داد: کمک به مدرسه به هیچ عنوان نباید اجباری باشد و والدین فقط در صورت تمایل می‌توانند مبلغی را به عنوان کمک هزینه به مدرسه بدهند.
رئیس انجمن حمایت از حقوق مصرف کننده کرمانشاه اظهار کرد: بر اساس قانون تحصیل در تمام مقاطع رایگان است و مدراس دولتی نیز باید از این قانون تبعیت کنند.
یاری درباره مدارس غیرانتفاعی نیز اظهار کرد: این مدارس هم تعرفه مشخص دارند که فقط باید بر اساس آن عمل کنند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 6 =