رئیس دانشگاه آزاد خبر داد:صدور مجوز اولین شرکت دانش بنیان دانشگاهی در کرمانشاه

4

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمانشاه از صدور مجوز فعالیت اولین شرکت دانش بنیان دانشگاهی در استان کرمانشاه توسط معاونت علمی ریاست جمهوری خبر داد.
به گزارش باختر، محمدرضا حبیبی در گفت و گو با ایسنا، با بیان اینکه این شرکت دانش بنیان تحت عنوان «زیست فناور برگاب» مجوز فعالیت خود را پس از فرآیندی سه ساله دریافت کرد، افزود: این شرکت اولین شرکت دانش بنیان دانشگاهی در استان کرمانشاه و نیز در منطقه غرب کشور است.
وی تصریح کرد: یک سوم از سهام این شرکت دانش بنیان متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی استان و مابقی متعلق به اعضای هیات علمی این دانشگاه است.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمانشاه در خصوص فعالیت های این شرکت نیز گفت: شرکت زیست فناور برگاب درحال حاضر در زمینه تولید کشت بافتی گل محمدی، گونه های مرتعی و نیز تولید گل شیشه ای زینتی فعالیت می کند.
حبیبی خاطرنشان کرد: همچنین این شرکت تولید گیاهان دارویی را نیز در دستور کار خود قرار داده است.
وی با اشاره به فعالیت هشت نفر از اعضای هیات علمی و هشت نفر از دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی کرمانشاه در این شرکت، تاکید کرد: علاوه بر این، بخشی از مرکز تحقیقات بیوتکنولوژی دانشگاه آزاد کرمانشاه را نیز در اختیار این شرکت قرار داده ایم.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمانشاه یادآورشد: در آینده نزدیک تعداد دانشجویان فعال در این شرکت را به 20 دانشجو افزایش خواهیم داد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

61 + = 63