رئیس ستاد ارتش فرانسه: با آمریکایی‌ها در سوریه می‌مانیم

مشروح خبر

رئیس هیأت ستاد کل ارتش فرانسه اعلام کرد که نیروهای کشورش در سوریه خواهند ماند.
به گزارش باختر، به نقل از روسیاالیوم، رئیس هیأت ستاد کل ارتش فرانسه ضمن اعلام این که نیروهای کشورش در سوریه باقی خواهند ماند، گفت: به خاطر تکمیل ماموریت مبارزه با تروریسم کنار سربازان آمریکایی می‌مانیم و از آن‌ها در مبارزه با تروریسم حمایت می‌کنیم.
وی در ادامه افزود: پاریس اولیتش در سوریه نابودی داعش است و من بر این باور هستم که با آمریکایی‌ها در سوریه می‌مانیم و نمی‌توانیم تصور کنیم که واشنگتن قبل از بیرون راندن داعش عقب‌نشینی خواهد کرد.
در پی اظهارات اخیر جیمز ماتیس، وزیر دفاع آمریکا درخصوص اعزام یگان‌های ویژه بیشتر به سوریه، این ژنرال فرانسوی از توضیح دادن درخصوص تعداد این یگان‌ها و مکان استقرارشان خودداری و تاکید کرد: فرانسه برای ریشه‌کن کردن آخرین کانون تروریستی در این منطقه به ویژه در نوار مرزی سوریه با عراق با استفاده از تمامی وسایل و امکانات چه هوایی، چه زمینی و
چه نیروهای ویژه فعالیت می‌کند.
طبق اطلاعات رسمی، نخستین حمله هوایی فرانسه علیه اهداف سوریه در سال ۲۰۱۵ میلادی در چارچوب مشارکتش در ائتلاف بین‌المللی ضد داعش به رهبری آمریکا بود که حدود ۴۰ جنگنده فرانسه در پایگاه‌های منطقه مستقر شده بودند.
در سال ۲۰۱۶ میلادی ارتش فرانسه به حضور نیروهای ویژه این کشور در اراضی سوریه اقرار کرد اما به تعداد این یگان‌ها اشاره‌ای نکرد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × دو =

49 + = 51