رئیس پلیس راه کرمانشاه: جاده‌های کرمانشاه امسال ۳۱۷ قربانی گرفت

رئیس پلیس راه استان کرمانشاه از جان باختن ۳۱۷ نفر در جاده‌های این استان از ابتدای سال تاکنون خبر داد.
به گزارش باختر و به نقل از مهر، سرهنگ محمد حیدری
در نشست خبری با اصحاب رسانه استان کرمانشاه اظهار داشت: تاکنون ۱۰ کیلومتر از جاده کامیاران مرمت و جاده اسلام آبادغرب به سمت حمیل نیز ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی در حوزه زیر ساختی دارد.
رئیس پلیس راه استان کرمانشاه افزود: جاده حمیل یکی از جاده‌های پرخطر استان کرمانشاه است که در طول
سال ۹۶ حدود ۲۵ نفر فقط در این جاده تلفات داشتیم.
حیدری تصریح کرد: طی ۱۰ ماهه اول امسال در سطح کشور حدود ۱۴ هزار و ۵۰۰ نفر تلفات ناشی از حوادث جاده‌ای اتفاق افتاده که در این راستا علاوه بر هزینه‌های روحی و روانی وارد بر خانواده‌ها بیش از ۵ درصد درآمد ناخالص ملی کشور صرف تصادفات می‌شود.
وی با بیان اینکه ۲۰ درصد از مجروحین دچار ضایعات نخاعی می‌شوند، افزود: از تبعات تصادفات می‌توان به خلاءهای عاطفی اشاره کرد که در آینده آسیب‌های اجتماعی را به دنبال خواهد داشت.
حیدری از کاهش ۳ درصدی تلفات جاده‌ای برون شهری استان کرمانشاه خبر داد و گفت: این آمار یعنی ۱۱ نفر از تلفات جاده‌ای کاهش یافته است.
رئیس پلیس راه استان کرمانشاه، محور کامیاران با ۳۳ نفر کشته را یکی از بحرانی‌ترین محورها اعلام کرد و گفت: پس از این محور به ترتیب محورهای کرمانشاه به روانسر، روانسر به پاوه، بیستون به سنقر، و قصرشیرین به سرپلذهاب بیشترین تصادفات برون شهری را به خود اختصاص داده‌اند.
وی آمار تلفات جاده‌ای را از اول امسال تاکنون ۳۱۷ نفر اعلام کرد و گفت: همچنین طی این ۱۱ ماهه اول امسال ۴۵۰۰ نفر در تصادفات جاده‌ای مجروح شدند.
کرمانشاه در زمینه تصادفات در رتبه ۱۷ کشور قرار دارد
به گفته این مقام انتظامی، نوع برخورد در تصادفات رانندگی بر اساس گزارشات کارشناسان به میزان ۵۵ درصد تصادفات وسیله نقلیه با وسیله نقلیه، ۴۰ درصد ناشی از خروج از جاده و واژگونی، ۳۸ درصد ناشی از تصادف بر اثر عدم کنترل وسایل نقلیه، ۲۲ درصد عدم توجه به جلو، ۱۲ درصد انحراف به چپ و ۸ درصد عدم رعایت حق تقدم است.
حیدری همچنین بیان داشت: ۷۰ درصد از تصادفات جاده‌ای در جاده‌های اصلی، ۲۰ درصد در جاده‌های فرعی ۵ درصد در جاده‌های روستایی رخ می‌دهد.
رئیس پلیس راه استان کرمانشاه بیان داشت: بر این اساس آمار تصادفات در راه‌های روستایی امسال نسبت به مشابه سال قبل حدود ۳۰ درصد کاهش داشته است.
وی با بیان اینکه مطابق آمار پزشکی قانونی بیش از ۵۲ درصد علل مرگ و میر افراد بر اثر ضربه به سر است، افزود: اکثر این فوت شدگان از ناحیه سر آسیب دیدند و نبستن کمربند ایمنی یکی از مهمترین دلایل این اتفاق است.
حیدری اشاره‌ای به آمار فوت شدگان بر اساس محل فوت داشت و گفت: حدود ۶۴ درصد در محل تصادف و فقط ۲۸ درصد در مراکز درمانی فوت شده‌اند که نسبت به آمار ۴۱ درصد یک کشور این آمار قابل قبولی است.
رئیس پلیس راه استان کرمانشاه با بیان اینکه رتبه ۱۷ کشوری را به لحاظ تعداد تصادفات داریم، گفت: ۷۰ درصد تصادفات در جاده‌های اصلی رخ می‌دهند.
آغاز طرح نوروزی پلیس راه با ۱۰۵ گشت محسوس و نامحسوس
وی در بخش دیگری از سخنانش از آغاز طرح‌های نوروزی از بیست و پنجم اسفندماه خبر داد و گفت: با توجه به افزایش روزهای تعطیل در این ایام طرح نوروزی امسال طولانی‌تر خواهد بود و تا ۱۷ فروردین ادامه خواهد داشت.
حیدری از فعالیت ۱۰۵ تیم گشتی به صورت محسوس و نامحسوس جهت کنترل محورهای مواصلاتی استان در این مدت سخن گفت و افزود: حدود ۵۰۰ نفر از راهوران محله نیز ما را در این طرح همراهی خواهند کرد.
رئیس پلیس راه استان کرمانشاه اظهار داشت: سامانه‌های هوشمند ثبت تخلفات ثابت شامل ۲۹ دستگاه دوربین نصب شده توسط راهداری و همچنین ۸۰ دستگاه دوربین‌های کنترل سرعت در اختیار پلیس قرار خواهد گرفت.
وی خاطرنشان کرد: اقدامات شایسته ای در خصوص ارسال پیامک برای ۲۴ هزار راننده وانت، اتوبوس و مینی بوس صورت خواهد گرفت و همچنین در بحث ترافیک با کمک راهداری ۶۶ نقطه حادثه خیز و پر تصادف را مشخص کردیم و با نصب تابلوها و علائم، رانندگان را از آن نقاط آگاه می‌کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

76 + = 80