رئیس پلیس فتا کرمانشاه عنوان کرد / اخاذی تعمیرکار تلفن همراه از دختر جوان

مشروح خبر

رئیس پلیس فتای استان کرمانشاه گفت: تعمیرکار تلفن گوشی همراه که با انتشار تصاویر خصوصی دختر جوان باعث ایجاد دردسر شده بود، دستگیر شد.
به گزارش باختر و به نقل از مهر، علی کریمی اظهار داشت: دختر جوانی به پلیس فتا مراجعه و بیان کرد تصاویر خصوصیش در شبکه اجتماعی تلگرام منتشر و این کار دردسرهای زیادی را برای او نزد دوستان و آشنایان ایجاد کرده است.
وی افزود: این دختر جوان در توضیحات خود عنوان کرد که مدتی پیش و پس از ایراد پیدا کردن گوشی همراهش، آن را برای تعمیر نزد یک تعمیرکار برده اما پس از چند روز این فرد درخواست پیشنهاد غیراخلاقی را مطرح کرده است.
رئیس پلیس فتای استان کرمانشاه بیان کرد: پس از آنکه این دختر جوان به پیشنهاد غیراخلاقی تعمیرکار گوشی همراه پاسخ منفی می دهد، آن فرد نیز اقدام به انتشار تصاویر خصوصی داخل گوشی در شبکه اجتماعی تلگرام می کند.
وی گفت: با توجه به اهمیت موضوع سریعاً پرونده ای تشکیل و با تلاش کارشناسان این پلیس، متهم شناسایی و برای انجام تحقیقات تکمیلی فرا خوانده شد.
کریمی با بیان اینکه متهم ابتدا منکر هرگونه اقدامی در خصوص انتشار تصاویر خصوصی دختر جوان در شبکه های اجتماعی شد، عنوان کرد: این فرد در نهایت پس از مواجهه با شواهد و مدارک موجود به جرم خود اعتراف کرد.
وی با تاکید بر اینکه افراد و خصوصا خانم ها نباید گوشی تلفن همراهشان را به هر تعمیرکاری بسپارند، یادآور شد: در صورت نیاز مراجعه به تعمیرکاران حتما به افراد مورد اعتماد و مراکز دارای مجوز و تحت نظارت اماکن نظارتی مراجعه کنید.
رئیس پلیس فتا استان کرمانشاه گفت: بهتر است در هر شرایطی اطلاعات شخصی و خانوادگی خود را بر روی گوشی تلفن همراه پاک کنید زیرا حتی اگر حافظه گوشی خود را نیز پاک کنید باز هم با استفاده از بعضی از نرم افزارها می‌توان اطلاعات درون آن از جمله فیلم‌ها و عکس‌های خصوصی را به دست آورد.
وی با بیان اینکه گوشی تلفن‌همراه محل مناسبی برای ذخیره تصاویر و اطلاعات محرمانه نیست، گفت: در صورت سرقت، گم شدن، فروختن و یا خراب شدن افراد دیگر به محتوای داخل آن دسترسی کامل پیدا کرده و ممکن است دست به سوءاستفاده بزنند.
کریمی در پایان از شهروندان خواست در صورت مواجه شدن با هرگونه مشکلی در فضای مجازی حتما موضوع را با پلیس فتا درمیان بگذارند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 1 =

82 + = 89