راه اندازی طرح ابلاغ الکترونیکی اوراق مالیاتی در کرمانشاه

مدیر کل امور مالیاتی استان کرمانشاه از راه اندازی طرح ابلاغ الکترونیکی اوراق مالیاتی بنا به ضرورت تسهیل فاصله گذاری اجتماعی به منظور جلوگیری از شیوع بیماری کرونا و تسریع درخدمت رسانی به صورت الکترونیکی نمودن ابلاغ اوراق مالیاتی خبر داده و بیان داشت که این اقدام از تازه ترین برنامه های سازمان امور مالیاتی کشور ،که به منظور توسعه دولت الکترونیک و پیشبرد اهداف و برنامه های سازمان در حوزه مکانیزاسیون فرایندها، اجرایی شده و هم اکنون مودیان محترم مالیاتی می توانند با تایید و ارسال فرم الکترونیکی خود از خدمات مذکور بهرمند شوند.
به گزارش باختر و به نقل از فارس، عزیزا...عباس‌پور در جمع اصحاب رسانه، اظهار داشت: مودیان مالیاتی از شرایط جدید بخشودگی جرایم مالیاتی استفاده لازم را در زمان تعیین شده داشته باشند.
وی ادامه داد: مودیان مالیاتی از خدمات ابلاغ الکترونیکی اوراق مالیاتی که به منظور تسریع در ارائه خدمت و همچنین تسهیل فاصله‌گذاری اجتماعی به منظور جلوگیری از شیوع بیماری کرونا راه‌اندازی شده است بهرمند شوند.
مدیر کل امور مالیاتی استان کرمانشاه ادامه داد: باتوجه به بارگزاری اظهارنامه مالیاتی عملکرد سال 98 به اطلاع تمامی مودیان اشخاص حقیقی می‌رساند، به دلیل پایش و رعایت مفاد تبصره 2 ماده 101 قانون مالیات‌های مستقیم در اعمال سقف معافیت سالانه در زمان دریافت اظهارنامه، ارسال اظهارنامه الکترونیکی واحد کسبی که تمایل دارید معافیت بیشتری به درآمد مشمول مالیات آن تعلق گیرد را در اولویت اول قرار دهید.
وی خاطرنشان کرد: در بحث اظهارنامه‌های مالیاتی، اشخاص حقیقی تا پایان مردادماه و اشخاص حقوقی تا پایان شهریورماه فرصت دارند.
عباس‌پور یادآور شد: درآمد مالیاتی استان کرمانشاه در سال گذشته 862 میلیارد تومان بوده که نسبت به برنامه پیش‌بینی شده 101 درصد تحقق پیدا کرده است.
به گفته این مسؤول، پزشکان مالیاتی با ثبت 30 هزار اظهارنامه مالیاتی فقط سهم 10 درصدی را از مالیات استان کرمانشاه برعهده دارند.
وی خاطرنشان کرد: تعامل هرچه بیشتر سازمان نظام پزشکی و امورمالیاتی می‌تواند نقش موثری در شفاف‌سازی عملکرد مالیاتی براساس ریزداده‌ها داشته باشد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + = 5