راه اندازی قرارگاه «احضار و اعزام» در کرمانشاه برای برخورد با مشمولان غایب

741678
مشروح خبر

741678

معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه از راه‌اندازی قرارگاه «احضار و اعزام» در استان همزمان با سراسر کشور خبر داد.
به گزارش باختر و به نقل از ايسنا، سرهنگ علی اشرف نجفی در نشست خبری با اشاره به عملیاتی شدن قرارگاه احضار و اعزام در استان گفت: این قرارگاه همزمان با سراسر کشور و در راستای تشدید برخورد با مشمولان غایب در استان راه اندازی شده است.
وی افزود: تمام پلیس‌های رده پیشگیری ناجا در این قرارگاه در راستای برخورد با مشمولین غایب وارد عمل می‌شوند و از طرفی تمام دستگاه‌ها و نهادهای دولتی نیز ملزم به همکاری با این قرارگاه هستند.
نجفی تصریح کرد: این قرارگاه موظف است هم نسبت به برخورد با مشمولین غایب اقدام کرده و هم با صنوفی که این افراد را بکارگیری می کنند، برخورد کند.
وی افزود: در همین راستا اکیپی از سوی این قرارگاه نسبت به بازدید از تمامی صنوف به صورت مستمر اقدام خواهد کرد و در صورت مشاهده فعالیت مشمولان غایب در صنوف، ضمن شناسایی مشمولان غایب و معرفی آنها به دستگاه قضایی و  پس از آن اعزام به خدمت همراه با گذراندن اضافه خدمت شش ماهه، با صنف متخلف نیز برابر قانون برخورد می‌شود.
نجفی خاطرنشان کرد: صنوف متخلف به مراجع قضایی معرفی و در مرحله اول 10 میلیون تومان جریمه و در مراحل بعدی مبلغ جریمه آنها به ترتیب دو تا سه برابر می‌شود.
معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه تصریح کرد: با توجه به سخت گیری این قرارگاه در برخورد با مشمولان غایب، از همه این افراد درخواست می‌شود خودشان نسبت به تهیه دفترچه آماده به خدمت اقدام کنند.
وی افزود: در صورت خودمعرفی این افراد برای اعزام به خدمت، تمهیداتی برای تسهیل خدمت آنها در نظر گرفته خواهد شد، از جمله اینکه بتوانند در محل زندگی فعلی خدمت کنند و در صورتی که در دوران خدمت  مرتکب غیبت مجدد نشوند، اضافه خدمت شش ماهه آنها بخشیده خواهد شد.
نجفی یادآور شد: در خصوص مشمولان غایب متاهل نیز به ازای هر فرزند سه ماه از خدمت کسر خواهد شد و این افراد حتما در محل زندگی خود خدمت خواهند کرد.
نجفی در ادامه در خصوص معافیت تحصیلی دانشجویان نیز یادآور شد: دانشجویان باید به محض قبولی در دانشگاه به امور دانشجویی مراجعه کرده و پیگیر دریافت برگه معافیت تحصیلی شوند، وگرنه در ادامه تحصیل با مشکل مواجه خواهند شد.
این مقام انتظامی افزود: برای افرادی که بصورت پیوسته دوران تحصیل مدرسه آنها تا 20 سالگی به درازا کشیده، معافیت تحصیلی لحاظ نمی‌شود و این افراد حق تحصیل در دانشگاه پیش از اعزام به خدمت را ندارند و باید بعد از گرفتن دیپلم برای اعزام به خدمت اقدام کنند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + بیست =

+ 13 = 15