رستمی ترکیب تیم آسیایی وزنه‌برداری را به هم زد / سهراب برگشت ، کیانوش انصراف داد

درشرایطی که انتظار می رفت کیانوش رستمی بعد از
تثبیت شدن جایگاهش در دسته 96 کیلوگرم با درخشش
در رقابت های آسیایی چین یک قدم به المپیک نزدیکتر شود، او با انصرافش از این رویداد معادله کادرفنی را به هم زد!
اگرچه موضوع آسیب دیدگی دیسک کمر سهراب مرادی
و احتمال وداع او با دنیای قهرمانی باعث شد تا ضمن اینکه شرایط بازگشت و تثبیت جایگاه کیانوش رستمی در دسته 96 کیلوگرم فراهم شود و بهانه‌گیری‌های این وزنه‌بردار برای مدتی کم‌تر از قبل شود، اما در نهایت
بازگشت دوباره سهراب مرادی بعد از ترمیم آسیب‌دیدگی دیسک کمرش در آلمان، گویا آرامش ایجاد شده برای رستمی در این وزن برهم خورده است! تا حدی که گویا مجددا در آستانه اعزام تیم ملی وزنه‌برداری بزرگسالان به رقابت‌های وزنه‌برداری آسیایی 2019 چین،
کیانوش رستمی دست کادرفنی را مثل رقابت‌های جهانی 2018 ترکمنستان در حنا گذاشته و خیال
وزنه زدن در جدال آسیایی چین را ندارد!
کیانوش رستمی که بعد از حضور قابل قبول در دو رویداد بین‌المللی سال گذشته یعنی رقابت‌های جام پادشاهی تایلند و چهارمین دوره مسابقات بین‌المللی فجر تهران که هر دو مسابقه (گزینشی بازی‌های المپیک 2020 توکیو) بودند با تایید کادر فنی تیم ملی وزنه‌برداری
به عنوان نفرفیکس دسته 96 کیلوگرم انتخاب شده و تا فقط 2 روز مانده به اعزام تیم ملی وزنه‌برداری به رقابت‌های آسیایی حرفی از نرفتن به چین نزده بود، به یکباره و در آستانه اعزام تیم به چین، اعلام کرده که قصد همراهی تیم ملی وزنه‌برداری در رقابت‌های آسیایی چین را ندارد !
کیانوش رستمی درست دقیقه نود، در شرایطی که تیم ملی تا چند روز دیگر باید به کشور چین محل برگزاری مسابقات آسیایی بزرگسالان (گزینشی بازی‌های المپیک 2020 توکیو) اعزام مي شد انصراف خود را از حضور در این رویداد قاره‌ای اعلام کرد.
رستمی مدعی شد ، چون بعد از جام فجر سال گذشته تا
به امروز مسئولان ورزش و فدراسیون وزنه‌برداری به او رسیدگی نکردند قصد حضور در رقابت‌های قهرمانی آسیا را ندارد و قید وزنه‌ زدن در این رقابت‌ها را زده است.
البته سوای این قبیل موارد حاشیه‌ای که تقریبا به بهانه‌گیری های همیشگی قهرمان طلایی بازی‌های المپیک 2016 ریو تبدیل شده است، اینطور به نظر می‌رسد که بازگشت سهراب مرادی به شرایط تمرینی و مداوای آسیب دیدگی کمر این وزنه‌بردار توانمند که یکی از مدعیان اصلی کسب مدال طلای بازی‌های المپیک 2020 توکیو در دسته 96 کیلوگرم به
شمار می‌رود نیز برای کیانوش رستمی مزید بر علت شده است. زیرا سهراب مرادی جدی‌ترین و سرسخت‌ترین وزنه بردار این دسته است و در صورت بهره برداری از شرایط آرمانی جسمانی، حریف
جدی ندارد. اگر سهراب مرادی با همین فرمانی که پیش گرفته حرکت کند، قطعا خیلی زودتر از آنچه پیش بینی می‌شد سهراب می‌تواند به آمادگی ایده‌ال قبلی خود بازگشته و دوباره به مرد شماره یک دسته 96 کیلوگرم جهان تبدیل شود.
بنابراین شرایط نه چندان ایده‌آل رکوردی کیانوش و توجه بیشتر مسئولان ورزش به اینکه سهراب مرادی را هر طور
شده به رقابت‌های جهانی 2019 و بعد از آن المپیک 2020 برسانند باعث شده تا بار دیگر بهانه‌گیری‌های رستمی در آستانه رقابت‌های آسیایی آغاز شود.
زیرا اینطور به نظر می‌رسد که با حضور دوباره سهراب در تمرینات، کیانوش رستمی جایگاه خود را تقریبا در این وزن و با شرایط رکوردی که دارد متزلزل دیده و تصمیم دارد به بهانه کم توجهی مسئولان ورزش دست کادرفنی تیم ملی را بار دیگر در حنا گذاشته و بی‌خیال وزنه زدن در مسابقات آسیایی چین شود.
حالا باید منتظر ماند و دید که کادرفنی تیم ملی وزنه‌برداری و مسئولان فدراسیون بعد از اینکه
کیانوش رستمی مجددا در آستانه یک رویداد مهم خیلی غیر منتظره چنین تصمیمی گرفته، برای بهانه جدید او چه برنامه‌ و تدبیری دارند؟
به هر روی و با توجه به اینکه کیانوش رستمی از حضور در مسابقات وزنه برداری قهرمانی آسیا انصراف داده است، بنابراین برای اعزام کامل تیم (۱۰ نفره) طبق قانون و پیش‌بینی کادرفنی تیم ملی، از نفرات رزرو باید بجای کیانوش رستمی در ترکیب تیم اعزامی به رقابت‌های آسیایی استفاده شود که این فرصت با این شرایط احتمال زیاد به مصطفی جوادی ملی‌پوش دسته 81 کیلوگرم می‌رسد.
طبق قانون، تیم‌ها در لیست نهایی خود می‌توانند ۱۰ نفر اصلی به همراه دو نفر رزرو را معرفی کنند و برخواه سرمربی تیم ملی هم پیش از این با اعلام ترکیب نهایی تیم، مصطفی جوادی در دسته ۸۱ کیلوگرم و محسن دادرس در فوق سنگین را به نفرات رزرو معرفی کرده بود که بواسطه حضور سعید علی‌حسینی و علی داودی دردسته فوق سنگین جایی برای اعزام محسن دادرس در این وزن نیست. بنابراین جوادی در دسته 81 کیلوگرم می‌تواند جانشین خوبی برای کیانوش رستمی در رقابت‌های آسیایی چین باشد.
کیانوش رستمی با اعلام انصراف خود به فدراسیون گفته می خواهد برای حضور در مسابقات قهرمانی جهان آماده شود. او در مصاحبه خود با ایسنا دلیل تصمیم خود را عدم حمایت مسئولان دانسته و بار دیگر صحبت های
گلایه آمیز را به زبان آورده است:
« من ان‌شاءا… برای قهرمانی جهان آماده می‌شوم. من دارم به طور جدی تمریناتم را انجام می‌دهم تا برای المپیک آماده شوم اما در این مدت به من رسیدگی نشده و من ماشین زیر پایم را فروختم برای اینکه به خودم برسم. من انتظار داشتم از طرف، وزارت ورزش، کمیته ملی المپیک و فدراسیون به من کمک مالی شود. زمانی که قرار شد من استارت کارم را بزنم این قول به من داده شد اما من هنوز چیزی دریافت نکردم تا با شرایط حرفه‌ای تر جلو بروم و با خیال راحت کار کنم. این مسئله آن قدر به من فشار وارد کرد که نتوانم به مسابقات قهرمانی آسیا بروم.»

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

55 + = 63