رصد میدانی دکه های مطبوعاتی جهت مشاهده وضعیت توزیع نشریات

download
مشروح خبر

فاضلی، گفت: حمایت از نشریات به صورت پرداخت یارانه نقدی، توزیع کاغذ و توزیع آگهی انجام می شود ولی متاسفانه همیشه معیار و شاخص های پرداخت یارانه و حمایت از نشریات و رسانه ها بیشتر کمی بوده و به معیارهای کیفی و محتوایی توجه لازم نشده است.
به گزارش باختر و به نقل از شبستان، بهرام فاضلی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه گفت: این اداره کل طی سال گذشته، مبادرت به رصد و بازدید میدانی تمامی دکه های مطبوعاتی استان نمود که در گام بعدی نیز از روند چاپ این نشریات در چاپخانه ها بازدید می کند تا تفکیک چاپ در چاپخانه ها و چاپ دیجیتال به عمل آمده و حقی از نشریات قانونمند تضییع نشود.
وی خاطر نشان کرد: در پی دریافت یارانه نقدی نشریات محلی، تعدادی از صاحبان امتیاز و مدیران مسئول نشریات استان، نسبت به مبالغ دریافتی برخی از نشریات اعتراض داشتند مبنی بر اینکه این قبیل نشریات فعالیت چشمگیری در حوزه اطلاع رسانی نداشته و در سطح ادارات و دکه های مطبوعاتی هم توزیع مناسبی ندارند.
فاضلی در خصوص حمایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان متولی رسانه اظهار کرد: حمایت از نشریات به صورت پرداخت یارانه نقدی، توزیع کاغذ و توزیع آگهی انجام می شود ولی متاسفانه همیشه معیار و شاخص های پرداخت یارانه و حمایت از نشریات و رسانه ها بیشتر کمّی بوده و به معیارهای کیفی و محتوایی توجه لازم نشده است و در اجرا نیز شاخص های کیفی موجود در شیوه نامه در پاره ای از مقاطع مورد توجه لازم واقع نشده است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه تصریح کرد: یکی از معیارهای تعیین کننده در میزان تخصیص یارانه ها و حمایت های موجود؛ شمارگان نشریات است که متاسفانه ساز و کار لازم برای راستی آزمایی شمارگان اعلامی توسط نشریات پیش بینی نشده است که این موضوع زمینه ساز بروز برخی مشکلات می شود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار − 3 =

41 + = 49