رفتار هنجارشکنان را هرگز برنمی تابیم

دکتر توسلی زاده در مراسم اتیان سوگند کارشناسان رسمی دادگستری کرمانشاه با اشاره به رفتار غیر انسانی برخی افراد که در یکی از بازارهای شهر کرمانشاه اتفاق افتاد و در فضای مجازی نیز پخش شد گفت این رفتارهای ناپسند و نابخردانه که توسط عده ای اوباش اتفاق می افتد سبب می شود نام این شهر بر سر زبان ها بیفتد و اصلا چه منطقی پشت این رفتارها نهفته است که بر سر جای پارک یک ماشین این گونه حوادث زشت را بوجود آورد. تاکید می کنم دستگاه قضائی هرگز اینگونه رفتارهای غیر انسانی را برنمی تابد و به شدت با آنها برخورد خواهد کرد.
رئیس کل دادگستری در ادامه سخنان خود منصب کارشناسی را مهم توصیف کرد و گفت : گواه این موضوع نیز این است که در کشور ما تنها چند منصب هستند که برای آنها مراسم اتیان سوگند برگزار می شود و این به دلیل اهمیت این مشاغل است.
ایشان یادآور شد: کارشناس به قاضی کمک می کند در مورد اموال و اشخاص قضاوت درست تری داشته باشد و در واقع نظر کارشناسی می تواند راهگشا باشد.
رئیس کل دادگستری تاکید کرد نظر کارشناس باید بی طرفانه، علمی و متقن باشد و در اعلام نظر خود خداوند را ناظر بدانید و از اعلام نظرهای غیرکارشناسی پرهیز کنید چرا که نام کارشناس را با خود دارید. یقینا نظری که مبتنی بر علم و اندیشه و به دور از غرض ورزی باشد در صدور حکم یک قاضی می تواند بسیار تاثیر گذار باشد.
دکتر توسلی زاده در ادامه سخنان خود با اشاره به نقش کارشناسان در حل مشکلات بین اصحاب دعوی خاطر نشان ساخت: سعی کنید اصحاب دعوی را اقناع کنید که این مهم می تواند در کاهش اختلاف میان آنها و پذیرش حکم بسیار موثر باشد. از سوی دیگر یک کارشناس می تواند در ایجاد مصالحه بین اصحاب دعوی تاثیر گذار باشد چرا که اصحاب دعوی حرف یک کارشناس را بهتر می پذیرند بنابراین تلاش کنید در ابتدا اختلاف بین آنها را به سازش بکشانید.
در ادامه مراسم اتیان سوگند کارشناسان رسمی دادگستری استان کرمانشاه برگزار شد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 51 = 53