«رمدسیویر» به اندازه کافی در مراکز درمانی کرمانشاه موجود است

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: داروی «رمدسیویر» به اندازه کافی در مراکز درمانی کرمانشاه موجود است.
به گزارش باختر و به نقل از ایسنا، دکتر قباد محمدی اظهار کرد: روزانه ۴۰۰ عدد داروی «رمدسیویر» در مراکز درمانی استان توزیع می شود و در حال حاضر کمبودی در زمینه این دارو در استان نداریم.
وی افزود: داروی رمدسیویر دارویی ضد ویروسی است که طبق دستورالعمل‌های پزشکی برای بیماران کرونایی بستری تجویز می‌شود و استفاده آن برای بیماران سرپایی ممنوع است.
محمدی اظهار کرد: در تمام بیمارستان‌هایی که بیمار کرونایی دارند، داروی رمدسیویر توزیع می‌شود.
وی ادامه داد: در آبان ماه با توجه به شیوع بیشتر ویروس کرونا روزانه به ۶۰۰ عدد داروی رمدسیویر نیاز بود، اما با اجرای محدودیت‌ها از تعداد بستری‌ها کاسته شده و این میزان به روزانه ۲۵۰ عدد رمدسیویر رسیده و در حال حاضر برای یک هفته داروی رمدسیویر در استان ذخیره داریم.
محمدی با بیان اینکه سازمان‌های بیمه گر این دارو را برای بیماران بستری تحت پوشش دارند، عنوان کرد: قیمت هر عدد رمدسیویر ۷۰۰ هزار تومان است که ۹۰ درصد آن را بیمه و ۱۰ درصد آن را بیمار پرداخت می‌کند.
توزیع واکسن آنفلوآنزا در هفته آینده
محمدی همچنین با اعلام اینکه تاکنون ۳۳ هزار دُز واکسن ‌آنفلوآنزا در استان تزریق شده گفت: این واکسن به صورت رایگان در اختیار کادر بیمارستانی، مادران باردار و افراد دارای بیمار زمینه‌ای قرار گرفته است.
معاون دانشگاه علوم پزشکی استان افزود: هفته آینده نیز 2400 عدد واکسن آنفلوانزا برای کودکان زیر پنج سال دارای بیماری‌ زمینه‌ای، با قیمت هر عدد ۱۲۰ هزار تومان در سطح استان توزیع خواهد شد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 17 = 23